Kompromitacja Szkotów. Wyrównali niechlubny rekord Euro

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images /  Justin Setterfield / Na zdjęciu: reprezentacja Szkocji
Getty Images / Justin Setterfield / Na zdjęciu: reprezentacja Szkocji
zdjęcie autora artykułu

Reprezentacja Szkocji, porażką 0:1 z Węgrami, pożegnała się z tegorocznym Euro. Jak się okazuje, Wyspiarze przy okazji wyrównali niechlubny rekord mistrzostw.

W tym artykule dowiesz się o:

Nie tak wyobrażali sobie szkoccy kibice tegoroczne Euro. Ich reprezentacja zaprezentowała się z bardzo słabej strony, przegrywając 1:5 z Niemcami oraz 0:1 z Węgrami, a także remisując 1:1 ze Szwajcarią.

Jednak jeszcze gorzej niż wyniki, w przypadku podopiecznych Steve'a Clarke'a wyglądają statystyki. Jak się bowiem okazuje, Szkoci wyrównali rekord Irlandii Północnej sprzed 8 lat w najmniejszej liczby oddanych strzałów na przestrzeni całego turnieju. Oba zespoły w 3 meczach fazy grupowej próbowały pokonać bramkarzy rywali łącznie po 17 razy. Choć tu warto zauważyć, że Irlandia Północna w 2016 roku zdołała zwyciężyć jedno ze spotkań - 2:0 z Ukrainą (pozostałymi rywalami Irlandczyków z północy była Polska oraz Niemcy).

- Jestem smutny. Rozczarowany i smutny. Najważniejszym uczuciem jest smutek z powodu wszystkich, zarówno kibiców jak i kraju. Piłkarze są tak samo smutni, jak wszyscy inni - mówił po spotkaniu z Węgrami selekcjoner Szkotów.

Jak się jednak okazuje, to nie jedyny rekord, ustanowiony w tym roku przez Szkotów. Było to bowiem ich czwarty występ na Euro i po raz czwarty nie zdołali oni wyjść z grupy. Żadna inna reprezentacja równie długo nie czeka na debiutancki awans do fazy play-off.

Czytaj także:  - Internauci nie mieli racjiBurza po tym, co pokazała niemiecka TV

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: jak się żegnać, to z przytupem. Klopp nieźle zaszalał!

Źródło artykułu: WP SportoweFakty