Mistrz się wzmacnia. Jagiellonia Białystok ogłosiła trzy transfery

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Kuba Duda
WP SportoweFakty / Kuba Duda
zdjęcie autora artykułu

Jagiellonia Białystok ma przed sobą zmagania w europejskich pucharach i wzmacnia skład. W środę mistrz Polski ogłosił trzy nowe transfery.

Po zakończeniu poprzedniego sezonu jasne było, że Jagiellonia Białystok będzie trochę przebudowana. Zdobycie mistrzostwa nie oznaczało, że wszyscy zawodnicy zostaną, a jednocześnie kwestią oczywistą było, że drużyna potrzebuje wzmocnień.

Już jakiś czas temu oficjalnie ogłoszono odejście z klubu Zlatana Alomerovicia i to był znak, że klub będzie szukał nowego bramkarza. Teraz oficjalnie ogłoszono pozyskanie Maksymiliana Stryjka, czyli bramkarza, który ostatnie lata spędził na Wyspach Brytyjskich. 27-latek podpisał dwuletni kontrakt z opcją przedłużenia o kolejne 12 miesięcy i w Białymstoku będzie występował w koszulce z numerem 1.

- Szczerze mówiąc już trochę męczyła mnie angielska mentalność. Ponadto nie ukrywam, że jeżeli dzwoni do mnie mistrz Polski nie mogę zastanawiać się dwa razy. Stwierdziłem, że trzeba podjąć decyzję o przenosinach. Miałem zapytania, także z Championship, ale nikt nie gwarantował mi takiego rozwoju jak Jagiellonia, która ma świetny projekt. Chcę być jego częścią - mówił bramkarz w rozmowie z oficjalnymi mediami klubowymi Jagiellonii.

Na tym jednak nie skończyły się dobre informacje dla fanów Jagi. Kilka godzin później klub ogłosił zakontraktowanie nowego napastnika. Graczem mistrza kraju został Lamine Diaby Fadiga i on również podpisał dwuletnią umowę z opcją przedłużenia o kolejne 12 miesięcy. 23-letni Francuz będzie występował w koszulce z numerem 9 na plecach i będzie walczył o miejsce w składzie z ulubieńcem białostockiej publiczności, Afimico Pululu.

Napastnik nie ukrywa, że przenosiny do Białegostoku rekomendował mu inny piłkarz Jagi, Aurelien Nguiamba. - To klub z olbrzymią historią. Nie będę ukrywał, że przed transferem rozmawiałem z jednym z zawodników Jagiellonii, Aurelienem Nguiambą, który w samych superlatywach wypowiadał się o klubie. Ponadto sam szukałem informacji o zespole. To drużyna z tradycjami, co zaważyło o decyzji o dołączeniu do Jagiellonii - przyznał wprost również w rozmowie z mediami klubowymi Jagi.

Minęło trochę czasu i dostaliśmy trzeci komunikat ze strony najlepszej drużyny sezonu 2023/24. Nowym piłkarzem Jagi został Filip Wolski, czyli dotychczas skrzydłowy Lecha Poznań. 18-latek również podpisał dwuletnią umowę z opcją przedłużenia o kolejny rok. Będzie występował w koszulce z numerem 25.

"Gdy dowiedziałem się o zainteresowaniu, napisałem do Miłosza. Opowiedział mi sporo o klubie, między innymi o tym, że Białystok to spokojne miasto i będę mógł tutaj skupić się tylko na piłce. Śledziłem grę nie tylko pierwszego zespołu, ale także drużyny rezerw. Cieszę się, że klub czyni postępy sportowe i cieszę się, że mogę w przyszłości być częścią pierwszego zespołu Jagi. Charakteryzuje mnie drybling, szybkość i skromność (śmiech). Chcę rozwinąć się tutaj jako osoba, zaliczyć debiut w ekstraklasie. Dam z siebie wszystko. Dziękuję za otrzymaną szansę" - mówił młody piłkarz w rozmowie z mediami klubowymi.

Czytaj też: "Było myślenie, jak Polak, to gorszy" Świetne wieści ws. Lewandowskiego

ZOBACZ WIDEO: "Prosto z Euro". Ten piłkarz zachwycił ekspertów. "Wyprzedza o 10 lat chłopaków w swoim roczniku"

Źródło artykułu: WP SportoweFakty