Wiesz, kim jest ta kobieta? Przyjechała dla Polaka na Euro

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Mateusz Czarnecki / Instagram / Na zdjęciu: Nicola Zalewski ze swoją siostrą - Jessiką.
WP SportoweFakty / Mateusz Czarnecki / Instagram / Na zdjęciu: Nicola Zalewski ze swoją siostrą - Jessiką.
zdjęcie autora artykułu

"Moje serce" - tak o Nicoli Zalewskim pisze jego siostra. Jessica postanowiła wspierać młodszego brata podczas Euro 2024. Była już na meczu z Holandią.

Polscy kibice odliczają godziny przed najważniejszym meczem ostatnich lat. Od wyniku meczu z Austrią (piątek, 21.06., godz. 18) zależy, czy będziemy mieli realne szanse na awans do 1/8 finału, czy ostatni pojedynek fazy grupowej z Francją będzie dla nas już tylko walką "o honor".

Rywalizacja z Holandią punktów nam nie dała (porażka 1:2), ale pokazała, że nie mamy się czego wstydzić. Gra Biało-Czerwonych mogła się podobać. Ważnym zawodnikiem zespołu, który stworzył Michał Probierz jest Nicola Zalewski. Młody piłkarz AS Roma może liczyć w Niemczech na swoich najbliższych.

W Hamburgu pojawiła się jego starsza siostra - Jessica. Była obecna na trybunach, wśród polskich kibiców. Świetnie czuła się w atmosferze wielkiego, piłkarskiego święta. Zresztą, nie pierwszy raz miała styczność z wielkim futbolem.

ZOBACZ WIDEO: "Prosto z Euro". Lewandowski w pierwszym składzie na Austrię? Mamy nowe informacje

W styczniu 2023 roku - podczas gali tygodnika "Piłka Nożna" - to właśnie ona, zamiast Nicoli, odebrała nagrodę w kategorii "Odkrycie Roku". Młody piłkarz miał w tym terminie przygotowania do ważnego meczu ligowego. Dlatego poprosił siostrę o przysługę.

- Nicola ma dopiero 20 lat (obecnie ma 22 lata - przyp. red.), a wszystkie emocje, które dzięki niemu przeżywamy są nie do opisania. Dziękuję całej reprezentacji Polski, klubowi Nicoli - AS Roma, wszystkim kibicom (...) Jestem bardzo, bardzo, bardzo dumna z mojego brata. Cała rodzina jest bardzo dumna i są to dla nas ogromne emocje. Nasza mama i babcia, które oglądają nas z Rzymu i nasz tata również - mówiła wówczas, wyraźnie wzruszona.

Przypomnijmy, że ojciec Zalewskiego - Krzysztof - zmarł jesienią 2021 roku. Zdążył obejrzeć swojego syna w meczu reprezentacji Polski. Co zawsze było jego marzeniem.

Czytaj także: Marcin Daniec wskazał, kto może zostać polskim bohaterem Euro >> Czytaj także: "Cena wzrośnie". Nowe informacje ws. transferu reprezentanta Polski >>

Typowanie
Polska
Typowanie zakończone
Austria
Jak typują inni
0%
WYGRA
0%
REMIS
0%
WYGRA
Sprawdź jak typują inni
Typuj następnym razem!
Sprawdź nadchodzące mecze w kalendarzu
Trwa ładowanie...
Źródło artykułu: WP SportoweFakty