Nie może narzekać na brak ofert. Chcą go zespoły z Serie A

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / ANP / Na zdjęciu: Memphis Depay
Getty Images / ANP / Na zdjęciu: Memphis Depay
zdjęcie autora artykułu

Memphis Depay 30 czerwca oficjalnie przestanie być zawodnikiem Atletico Madryt. Holenderski napastnik może jednak przebywać na sportowym bezrobociu bardzo krótko. Wszystko ze względu na zainteresowanie ze strony dwóch klubów z Serie A.

Memphis Depay skupia się obecnie wraz z reprezentacją Holandii na występach w Euro 2024. Polscy kibice doskonale pamiętają go z niedzielnego meczu otwarcia z Polską. Napastnik jest jedną z czołowych postaci drużyny narodowej, a obecnie również łakomym kąskiem na rynku transferowym.

Wszystko za sprawą zakończenia jego przygody w Atletico Madryt. 30-latek występował w tym klubie od stycznia 2023 roku, jednak nie przedłużono z nim kontraktu. Powodem miało być niespełnienie stawianych przed nim oczekiwań, co sprawia, że od 30 czerwca będzie on bez klubu.

Wiele wskazuje na to, że Holender może kontynuować swoją karierę w Serie A. Jak donosi "La Gazzetta dello Sport" zainteresowane pozyskaniem Depaya są ACF Fiorentina i AC Milan. Pierwsza z drużyn, której trenerem jest Raffaele Palladino, jest na etapie poszukiwania napastnika na wysokim poziomie. Biorąc pod uwagę sytuację 30-latka, stał on się łakomym kąskiem dla tej ekipy.

ZOBACZ WIDEO: "Prosto z Euro". Ten piłkarz zachwycił ekspertów. "Wyprzedza o 10 lat chłopaków w swoim roczniku"

Na drodze mogą jednak stanąć kwestie finansowe. Depay w Atletico mógł bowiem liczyć na pensję w wysokości 4 milionów euro. Kwota ta może okazać się zbyt duża dla Fiorentiny. Dodatkowo dochodzi zainteresowanie ze strony Milanu, ale jest ono zależne od powodzenia operacji ściągnięcia do zespołu Joshuy Zirkzee z Bologni FC.

Pozyskanie 23-latka może się wiązać z koniecznością zapłacenia łącznie około 15 milionów euro, wymaganych przez agentów. Milan za wszelką cenę chce jednak uniknąć tak dużego wydatku i z tego względu może sięgnąć właśnie po Depaya.

Zobacz także: Lider Austrii wspomina Lewandowskiego. "Jest wyjątkowy" Solidny ligowiec w Lubinie. Zagłębie ogłosiło pierwszy letni transfer

Źródło artykułu: WP SportoweFakty