Afera. Pod koniec Polska - Austria wywieszono taki transparent

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / PAP/Leszek Szymański oraz X/Ruben Gerczikow / Podczas meczu Polska-Austria, na trybunach, pojawił się kontrowersyjny transparent.
PAP/EPA / PAP/Leszek Szymański oraz X/Ruben Gerczikow / Podczas meczu Polska-Austria, na trybunach, pojawił się kontrowersyjny transparent.
zdjęcie autora artykułu

"Defend Europe" ("Obroń Europę") - taki baner pojawił się w ostatnich minutach spotkania w Berlinie. Pojawił się i wywołał wielkie oburzenie.

W tym artykule dowiesz się o:

Polscy piłkarze przegrali w piątkowe (21.06.) popołudnie z Austrią (TUTAJ znajdziesz naszą pomeczową relację >>) i pożegnali się z marzeniami o awansie do fazy pucharowej Euro 2024. Austriacy z kolei żyją nie tylko sukcesem swojej reprezentacji, ale również aferą z kibicami w roli głównej.

W ostatnich minutach spotkania rozgrywanego w stolicy Niemiec na trybunach, wśród kibiców z Austrii, pojawił się kontrowersyjny transparent. Chodzi o napis "Defend Europe" ("Obroń Europę"). To hasło jest przypisane Ruchowi Identytarnemu (IB), który według Niemieckiego Urzędu Ochrony Konstytucji opowiada się za natychmiastowym zamknięciem wszystkich granic, nazywa migrację ogólnym zagrożeniem i jest prawicą frakcją współpracującą z Alternatywą dla Niemiec (AfD).

Chodzi o ten transparent.

Sprawa jest na tyle poważna, że austriacka federacja wystosowała oficjalny komunikat. Możemy w nim przeczytać m.in.: "Jesteśmy bardzo zaniepokojeni, że taki baner dostał się na stadion, mimo ścisłej kontroli. Austriacka federacja oraz drużyna narodowa opowiadają się zawsze za tolerancją, różnorodnością i integracją we wszystkich obszarach naszego społeczeństwa".

Transparent został zauważony przez Austriaków i całą sytuację udokumentowano. Obecnie trwa śledztwo, które ma wyjaśnić, kto wniósł i rozwiesił taki baner.

Austriacy traktują ten incydent bardzo poważnie. Niech świadczy o tym fakt, że Ralf Rangnick - selekcjoner kadry - już w przeszłości wypowiadał się na temat wzrostu popularności skrajnej prawicy.

- W Niemczech i Austrii są prądy polityczne, które bardzo mnie niepokoją - przyznał w rozmowie z gazetą "Der Standard". - Jeśli historia miała nas czegoś nauczyć, to właśnie tego, że powinniśmy dostrzegać niebezpieczeństwa, które emanują z prawicowego ekstremizmu i faszyzmu. Obecnie mówi się otwarcie o deportacji uchodźców i wielu to się podoba. Dla mnie to nie do zaakceptowania. Wszystkie skrajności są złe.

Czytaj także: Poważny stan polskiego kibica, który spadł z trybuny >>

Typowanie
Holandia
Typowanie zakończone
Austria
Jak typują inni
0%
WYGRA
0%
REMIS
0%
WYGRA
Sprawdź jak typują inni
Typuj następnym razem!
Sprawdź nadchodzące mecze w kalendarzu
Trwa ładowanie...
Źródło artykułu: WP SportoweFakty