Poważny stan polskiego kibica, który spadł z trybuny

Zdjęcie okładkowe artykułu: Twitter / x.com/Woj_Gorski / Na zdjęciu: karetka pod sektorem kibiców z Austrii na Euro 2024
Twitter / x.com/Woj_Gorski / Na zdjęciu: karetka pod sektorem kibiców z Austrii na Euro 2024
zdjęcie autora artykułu

Fan futbolu z Polski został poważnie ranny po upadku z trybuny po meczu z Austrią na Euro 2024 - poinformowała Polska Agencja Prasowa.

Piątkowe (21.06) spotkanie Biało-Czerwonych z Austrią (1:3, więcej TUTAJ) podczas Euro 2024 fatalnie zakończyło się dla jednego z polskich kibiców piłki nożnej.

Polska Agencja Prasowa (PAP) podała za DPA informację, że mężczyzna, który spadł z trybuny na Stadionie Olimpijskim w Berlinie po meczu mistrzostw Europy, jest... Polakiem. Potwierdził to rzecznik berlińskiej straży pożarnej.

Mężczyzna spadł do rowu z wysokości ok. trzech metrów z dolnego poziomu sektora zajmowanego przez sympatyków reprezentacji Austrii. Odniósł liczne obrażenia ciała i przez krótki czas miał być nieprzytomny, zanim został przewieziony karetką do szpitala.

Komentator niemieckiej telewizji ARD Alexander Bommes wspomniał o incydencie na koniec transmisji z meczu w Berlinie.

- Austriacy cieszyli się z wygranej i nagle w ich sektorze zapanowała kompletna cisza. Potrzebna była natychmiastowa interwencja medyczna. Na nagraniach widać, jak stewardzi na stadionie trzymają plandekę nad rowem pomiędzy trybunami a boiskiem. Potem kibic został zabrany do szpitala przez karetkę - relacjonował Bommes.

Wcześniej portal oe24.at informował, że poszkodowanym był jeden z austriackich kibiców.

Zobacz: Dramatyczne sceny po meczu Polska - Austria

Źródło artykułu: WP SportoweFakty