Popłakał się, gdy pokonał Szczęsnego. Krył się za tym rodzinny incydent

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Joosep Martinson - UEFA/UEFA / Na zdjęciu:  Marko Arnautović.
Getty Images / Joosep Martinson - UEFA/UEFA / Na zdjęciu: Marko Arnautović.

W piątek Austria pokonała Polskę 3:1 na Euro 2024. Autorem trzeciego gola był Marko Arnautović, dla którego ten mecz był ogromnym ładunkiem emocjonalnym. Po strzelonej bramce piłkarz rozpłakał się. Po meczu wyjaśnił, co było tego powodem.

Drugi mecz fazy grupowej był bardzo ważny zarówno dla Austrii, jak i Polski. Obie drużyny, aby myśleć o dalszej grze w Euro 2024, musiały to spotkanie wygrać. Zdecydowanie lepiej na boisku wyglądali Austriacy. Stwarzali więcej okazji, grali agresywniej i nie bali się walki.

To sprawiło, że już w 9. minucie zdobyli pierwszą bramkę. Nieco ponad 20 minut później Polacy odpowiedzieli za sprawą trafienia Krzysztofa Piątka. To jednak było maksimum, na co było stać tego popołudnia Biało-Czerwonych.

W drugiej połowie inicjatywę w 100 proc. przejęli Austriacy. W 66. minucie na 2:1 podwyższył Christoph Baumgartner, a w 78. wynik meczu z rzutu karnego ustalił Marko Arnautović. 35-latek jest kapitanem zespołu i po strzelonej bramce rozpłakał się.

Po meczu napastnik przyznał, co było tego powodem. Arnautović, cytowany przez oe24.aut, powiedział, że przed meczem z Polską Austriacy czule duże napięcie, a jego płacz spowodowany był zejściem z niego wszelkich emocji, ponieważ w ostatnim czasie jego ojciec miał pewne problemy.

- Spora ulga! Przed meczem było duże napięcie. Wiedzieliśmy, że z Polską będzie bardzo trudno. Myślę, że od pierwszej minuty pokazaliśmy, że chcemy wygrać. Przemówienie trenera w przerwie było na tyle jasne, że pokazaliśmy, kim jesteśmy. Druga połowa była dla mnie bardzo emocjonalna, a wszystko to przez sprawy rodzinne. Ostatnio był incydent z moim ojcem, ale był na stadionie i wszystko jest w porządku - przyznał Marko Arnautović.

Ostatni mecz fazy grupowej Austria rozegra z Holandią we wtorek 25 czerwca o 18:00. Tego samego i o tej samej godzinie Polska zmierzy się z Francją.

Źródło artykułu: WP SportoweFakty