Brazylia w żałobie. Nie żyje matka legendy futbolu

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Marc Piasecki/4Imagens/Getty Images / Na dużym zdjęciu Pele, na małym jego matka
Getty Images / Marc Piasecki/4Imagens/Getty Images / Na dużym zdjęciu Pele, na małym jego matka
zdjęcie autora artykułu

Smutne wiadomości płyną z Brazylii. W wieku 101 lat zmarła Celeste Arantes do Nascimento, matka legendarnego Pelego. Kobieta odeszła w piątek (21.06).

W tym artykule dowiesz się o:

O śmierci Celeste Arantes do Nascimento poinformowała brazylijska federacja (CBF). W krótkim oświadczeniu przekazano, że kobieta zmarła w Santosie - mieście położonym w południowo-wschodniej części kraju. 101-latka była hospitalizowana przez osiem dni. Przyczyny zgonu nie zostały podane do wiadomości publicznej.

Celeste Arantes do Nascimento od kilku lat znajdowała się w stanie wegetatywnym. Kobieta nie była w stanie przyswoić m.in. informacji o śmierci swojego słynnego syna. Przypomnijmy że Pele, jeden z najlepszych piłkarzy w historii futbolu, zmarł 29 grudnia 2022 roku.

- Nasza mama nie wie o śmierci. Rozmawialiśmy o tym, ale ona jest w swoim własnym małym świecie - mówiła jej córka Maria Lucia.

Cała Brazylia oddała hołd zmarłej w piątek Celeste Arantes do Nascimento. Poruszający wpis w mediach społecznościowych zamieścił m.in. Santos FC, a więc klub, w którym Pele spędził większość swojej piłkarskiej kariery.

"101 lat inspirującej historii życia. Historii kobiety, która stawiła czoła nieskończonym przeciwnościom losu dla dobra swojej rodziny. Spoczywaj w pokoju, Królowo. Uczucia, podziw i wdzięczność społeczności Santosu są wobec ciebie wieczne - napisano w oświadczeniu zamieszczonym w mediach społecznościowych klubu.

Celeste Arantes do Nascimento miała 18 lat, gdy urodziła Edsona Arantesa, którego świat futbolu znał później jako Pelego. Brazylijczyk to jedna z największych ikon piłki nożnej. W trakcie swojej kariery trzykrotnie zdobywał on ze swoją reprezentacją tytuł mistrza świata. Miało to miejsce w 1958, 1962 i 1970 roku.

Czytaj też: Smutne wieści z Gorzowa. Nie żyje Krzysztof Grzelak Copa America: remis w drugim meczu. W grupie A liderem mistrz świata

Źródło artykułu: WP SportoweFakty