Smutne wieści z Gorzowa. Nie żyje Krzysztof Grzelak

Zdjęcie okładkowe artykułu: Archiwum prywatne / Mirosław Wieczorkiewicz / echogorzowa.pl / Na zdjęciu: Krzysztof Grzelak
Archiwum prywatne / Mirosław Wieczorkiewicz / echogorzowa.pl / Na zdjęciu: Krzysztof Grzelak
zdjęcie autora artykułu

Smutne informacje przekazał portal echogorzowa.pl. W wieku 60 lat zmarł Krzysztof Grzelak. To były żużlowiec Stali Gorzów, z którą w 1983 roku zdobył mistrzostwo Polski.

W tym artykule dowiesz się o:

- Krzysiek od przynajmniej roku walczył z ciężką chorobą, w ostatnich dniach było już wiadomo, że nie zdoła jej pokonać. Odszedł w środę, 19 czerwca – powiedział portalowi echogorzowa.pl Marek Towalski, inny były żużlowiec Stali Gorzów.

Krzysztof Grzelak urodził się 27 grudnia 1963 roku w Gorzowie. Żużlową karierę rozpoczął w 1980 roku, a w następnym sezonie zdał egzamin na licencję. W 1982 roku zadebiutował w ligowych rozgrywkach i ze Stalą zdobył brązowy medal Drużynowych Mistrzostw Polski.

Grzelak w kolejnym sezonie świętował wraz ze Stalą złoty medal DMP, co jest jego największym sukcesem w karierze. Wtedy też zajął drugie miejsce w Srebrnym Kasku.

W swojej karierze dla Stali Gorzów wystąpił w 119 meczach i wywalczył 294,5 pkt. Zmagał się z wieloma kontuzjami i już w wieku 27 lat postanowił zakończyć karierę.

Msza żałobna odbędzie się 22 czerwca o godzinie 13:00 w kościele p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego w Gralewie.

Czytaj także: Ciekawy transfer w przygotowaniu. To może być hit Woffinden kontra Michelsen. Mecz we Wrocławiu da ważną odpowiedź

Źródło artykułu: WP SportoweFakty