Potęga liczy na cud. To musi się stać, by Chorwacja awansowała do 1/8 finału

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Dan Mullan / Na zdjęciu: Luka Modrić
Getty Images / Dan Mullan / Na zdjęciu: Luka Modrić

Reprezentacja Chorwacji w ostatniej minucie straciła nie tylko zwycięstwo nad Włochami, ale także drugie miejsce w grupie. Teraz Chorwaci liczą na cud. Nadal mają szanse na to, że zagrają w 1/8 finału.

W tym artykule dowiesz się o:

Mecz reprezentacji Chorwacji z Włochami trzymał w napięciu do ostatniej sekundy. I to dosłownie. W ósmej minucie doliczonego czasu gry drugiej połowy Włosi doprowadzili do remisu 1:1, który dał im drugie miejsce w grupie i awans do 1/8 finału.

Tym samym obrońcy tytułu wyprzedzili Chorwatów, którzy przy prowadzeniu 1:0 byli pewni awansu do fazy pucharowej Euro 2024. Stracony gol pogrążył jednak reprezentację Chorwacji, a jej sytuacja teraz jest bardzo trudna.

Luka Modrić i jego koledzy mogą awansować z grona drużyn, które zajmą trzecie miejsca w grupie. Z sześciu takich ekip awansu nie wywalczą tylko dwie. Biorąc pod uwagę aktualną tabelę drużyn z trzecich pozycji, Chorwacja zajmuje piąte miejsce.

Co się musi stać żeby Chorwaci awansowali? Potęga musi liczyć na cud. Do awansu potrzebują łącznego spełnienia kilku warunków. Korzystne dla nich wyniki muszą zapaść w grupie C. Anglia musi pokonać Słowenię 3:0 lub różnicą czterech goli.

Z kolei w starciu Dania - Serbia nie może paść remis. Chorwaci zachowają szansę na dalszą grę w przypadku wygranej Duńczyków lub triumfu Serbów 3:0 lub różnicą czterech goli. Inne wyniki już we wtorek wyrzucą ich z turnieju.

To jednak nie wszystko. Chorwacja potrzebuje też korzystnych wyników w grupie F. Portugalia musi wygrać z Gruzją, a Turcja z Czechami. Wystarczy jednak remis w którymś z tych spotkań i Chorwaci będą za burtą.