Ronaldo nie krył złości. Zdjęcie ewidentnym dowodem?

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Ian MacNicol / Na zdjęciu: Luka Lochoshvili i Cristiano Ronaldo
Getty Images / Ian MacNicol / Na zdjęciu: Luka Lochoshvili i Cristiano Ronaldo

Sensacyjny przebieg ma mecz reprezentacji Gruzji z Portugalią. W pewnym momencie swojej wściekłości względem sędziego nie ukrywał Cristiano Ronaldo. Domagał się rzutu karnego, a w zamian dostał żółtą kartkę.

Zdecydowanym faworytem spotkania była reprezentacja Portugalii, która była już pewna awansu do 1/8 finału Euro 2024. Jednak Gruzini mieli jeszcze o co walczyć i nie zamierzali się poddawać. W przypadku sensacyjnego zwycięstwa, oni również cieszyliby się z dalszej gry w mistrzostwach Europy.

Gruzja już w 2. minucie objęła prowadzenie po trafieniu Chwiczy Kwaracchelii. Portugalia ruszyła do ataków i starała się doprowadzić do remisu. W ofensywie pokazywał się Cristiano Ronaldo, ale zarówno jemu, jak i kolegom brakowało skuteczności oraz pomysłu na zakończenie akcji.

W 27. minucie doszło do sytuacji, w której nerwów na wodzy nie utrzymał Ronaldo. Po wrzutce w pole karne był on trzymany za koszulkę przez Lukę Loczoszwiliego. "CR7" przewrócił się i domagał podyktowania jedenastki.

Szwajcarski sędzia Sandro Schaerer pozostawał jednak niewzruszony na protesty portugalskiej gwiazdy. Ronaldo ostentacyjnie ciągnął za swoją koszulkę i sugerował, że doszło do złamania przepisów. Machał rękami, krzyczał w kierunku arbitra.

Na nic się to zdało. Schaerer postanowił ukarać Portugalczyka żółtą kartką, który nie ukrywał, że ta decyzja mu się nie podobała. Sędzia nie skorzystał z analizy VAR, by zobaczyć, czy faktycznie doszło do złamania przepisów.

Ronaldo boisko opuścił w 66. minucie. W tym momencie Gruzja prowadziła już 2:0, a to za sprawą Georgesa Mikautadze, który wykorzystał rzut karny. W tym przypadku arbiter udał się do ekranu, by obejrzeć powtórkę i przyznał jedenastkę.

Źródło artykułu: WP SportoweFakty