NA ŻYWO. "Prosto z Euro". To koniec dla obrońców tytułu! Niemcy świętują

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Prosto z Euro
WP SportoweFakty / Prosto z Euro

Za nami dwa pierwsze mecze 1/8 finału Euro 2024. Z awansu do ćwierćfinału mogły cieszyć się reprezentacje Szwajcarii i Niemiec. Spotkania te w programie "Prosto z Euro" na WP SportoweFakty podsumują Igor Lewczuk i Piotr Żelazny.

Program "Prosto z Euro" emitowany jest na kanale YouTube WP SportoweFakty codziennie o godzinie 9:45.

Po dwóch dniach przerwy powróciły spotkania na Euro 2024. Jako pierwsze na boisko w ramach 1/8 finału wyszły reprezentacje Szwajcarii i Włoch. Para ta wydawała się wyrównana, być może nawet z lekkim wskazaniem na obrońców tytułu.

Rzeczywistość okazała się zgoła odmienna. Od początku na boisku dominowali Szwajcarzy, a Włosi sprawiali wrażenie zagubionych, bez planu i pomysłu na grę. Zakończyło się zwycięstwem pierwszych z wymienionych 2:0.

Drugie sobotnie spotkanie było już bardziej zacięte. Gospodarze turnieju musieli się sporo napracować, by odprawić z kwitkiem Duńczyków. Ostatecznie Niemcy wygrali 2:0 i spokojnie czekają na rywala w ćwierćfinale.

Warto dodać, że w tym meczu nie brakowało kontrowersji związanych z interwencjami systemu VAR. Spotkanie było też przerwane na nieco ponad 20 minut ze względu na gwałtowną burzę.

Program "Prosto z Euro" rozpocznie się o godzinie 9:45. W niedzielę gośćmi Marcina Gazdy będą były piłkarz Igor Lewczuk oraz dziennikarz Viaplay Piotr Żelazny.

Źródło artykułu: WP SportoweFakty