Jude Bellingham uratował Anglię! Co za trafienie gwiazdy Realu Madryt

Zdjęcie okładkowe artykułu: Twitter / Screen / TVP Sport / Na zdjęciu: Jude Bellingham przywrócił wiarę Anglikom

Cóż to był za strzał. Jude Bellingham zdobył bramkę na 1:1 w meczu Anglii ze Słowacją i było to trafienie na wagę dogrywki. I to był cios, który ewidentnie podciął skrzydła rywalom.

Słowacy już witali się z ćwierćfinałem mistrzostw Europy. Prowadzili 1:0 po golu Ivana Schranza, kontrolowali mecz z Anglią, bronili się głęboko, ale bardzo długo przynosiło to zamierzone efekty, bo rywale nie potrafili wykreować sobie żadnej konkretnej sytuacji.

Jednak Anglicy pokazali, że w piłce gra się do końca. I nawet jeśli nie prezentowali się najlepiej podczas niedzielnego popołudnia, to nigdy nie można ich skreślać.

Na zegarze była piąta minuta doliczonego czasu. Po dalekim wyrzucie z autu piłkę strącił Marc Guehi, a następnie Jude Bellingham kapitalnie złożył się do strzału z powietrza i doprowadził do wyrównania. Gwiazdor Realu Madryt nie rozgrywał wielkiego spotkania, ale w najważniejszym momencie pokazał, że potrafi zdobywać bramki.

Zobacz gola Jude'a Bellinghama:

Gol Bellinghama dał dogrywkę i ta rozpoczęła się fenomenalnie z perspektywy Anglików, bo już w jednej z pierwszych akcji udało się im wyjść na prowadzenie. Słowacy jeszcze dobrze nie otrząsnęli się po pierwszym golu, a już przyjęli drugi cios. Eberechi Eze skiksował przy próbie strzału, później trochę przypadkowo trącił piłkę Ivan Toney i z bliska do siatki trafił niewidoczny do tego momentu Harry Kane.