Kluczowy piłkarz Jagiellonii odejdzie z klubu? Pyta o niego mistrz kraju

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Kuba Duda
WP SportoweFakty / Kuba Duda
zdjęcie autora artykułu

Jesus Imaz był jednym z architektów mistrzostwa Polski, które Jagiellonia zdobyła w poprzednim sezonie. Sebastian Staszewski z TVP Sport informuje, że Hiszpan wzbudził zainteresowanie innych klubów.

Niedawno zakończone rozgrywki PKO Ekstraklasy były dla Jesusa Imaza bardzo udane. Hiszpan był jednym z czołowych zawodników w drużynie z Podlasia i mocno przyczynił się do historycznego sukcesu.

Kontrakt 33-latka obowiązuje do 30 czerwca 2025 roku. Sebastian Staszewski przekazał informacje, że zapytanie w sprawie zawodnika złożył APOEL Nikozja. Mistrzowie Cypru nie są jedynym klubem, który chciałby pozyskać Imaza.

Taką wolę wykazuje także Wieczysta Kraków. Temat był żywy w mediach jeszcze kilka tygodni temu, a teraz wydaje się, że może powrócić. Pod koniec maja pomocnik Jagiellonii Białystok przyznał w rozmowie z WP SportoweFakty, że nie wyklucza możliwości transferu.

ZOBACZ WIDEO: "Prosto z Euro". Wrócił temat "afery premiowej". Zachowanie Michniewicza? "Widzę, że nic nowego"

- (...) Z drugiej jednak strony, nie jesteśmy klubem, w którym się przelewa, jak już wspomnieliśmy. Jeżeli więc pojawi się za mnie oferta, która będzie dla klubu, a także dla mnie interesująca, na pewno usiedlibyśmy nad tym z działaczami i pewnie doszlibyśmy do porozumienia - powiedział Hiszpan.

W zakończonym sezonie rozegrał dla mistrzów Polski 35 meczów, w których zdobył 14 bramek i zaliczył pięć asyst. W Jagiellonii występuje od 2019 roku, kiedy to trafił do niej z Wisły Kraków.

Czytaj także: Kolejny transfer Jagiellonii Białystok. Transfer gracza znanego z Wisły Kraków Znamy podział kasy za ostatni sezon w PKO Ekstraklasie. Kto zarobił najwięcej?

Źródło artykułu: WP SportoweFakty