Deschamps zabrał głos po meczu. "Zbyt wiele strat"

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Jasmin Walter / Na zdjęciu: Didier Deschamps
Getty Images / Jasmin Walter / Na zdjęciu: Didier Deschamps

Reprezentacja Francji dobrze rozpoczęła półfinałowy mecz Euro 2024 z Hiszpanią, ale ostatecznie przegrała 1:2. Głos po spotkaniu zabrał selekcjoner Trójkolorowych Didier Deschamps.

8 lipca Didier Deschamps obchodził jubileusz 12-lecia pracy z reprezentacją Francji, a dzień później prowadzona przez niego drużyna pożegnała się z Euro 2024. To trzecie mistrzostwa Europy, w których Deschamps prowadził kadrę i znów Trójkolorowi nie sięgną po trofeum.

Półfinałowy mecz świetnie rozpoczął się dla Francuzów. W 9. minucie Randal Kolo Muani pokonał strzałem głową bramkarza rywali. Francja jednak krótko cieszyła się z prowadzenia. W 21. minucie do wyrównania cudownym uderzeniem doprowadził Lamine Yamal, a kilka chwil później bramkę zdobył Dani Olmo. Reprezentacja Hiszpanii wygrała 2:1.

Po spotkaniu selekcjoner Francuzów nie ukrywał rozczarowania takim wynikiem. Przyznał jednak, że Hiszpanie byli na boisku lepsi niż jego podopieczni.

- Hiszpania to bardzo dobry zespół i wiedzieliśmy o tym. Rywal miał przewagę, ale my próbowaliśmy do końca odwrócić losy meczu. To zespół, który jak dotąd pozostawił po sobie najlepsze wrażenie i ponownie pokazał to we wtorkowy wieczór - powiedział Deschamps, którego cytuje "L'Equipe".

- Być może mieliśmy trochę mniej świeżości, co doprowadziło do zbyt wielu strat w konstrukcji gry. Wiedzieliśmy bardzo dobrze, że Hiszpanie szybko zaczną wywierać presję, a my nie mieliśmy wystarczająco mocnego ataku - dodał Deschamps.

W finale Hiszpanie zagrają z Anglią lub Holandią. Półfinał z udziałem tych drużyn odbędzie się w środę (10 lipca) w Dortmundzie. Początek o godzinie 21:00.

Źródło artykułu: WP SportoweFakty