Fantastyczny początek Holandii. Tego strzału nie dało się obronić [WIDEO]

Zdjęcie okładkowe artykułu: Twitter / Screen / TVP Sport / Na zdjęciu: Xavi Simons strzelił pięknego gola na początku meczu Holandia - Anglia

Xavi Simons strzelił gola dla Holandii już w 7. minucie meczu z Anglią w półfinale Euro 2024. Oddał perfekcyjny strzał zza pola karnego, po którym angielski bramkarz nie mógł nic zrobić.

Pierwszym finalistą Euro 2024 została Hiszpania, która we wtorek pokonała Francję 2:1. W środę w Dortmundzie doszło do rywalizacji Holandii z Anglią.

Spotkanie raczej nie miało wyraźnego faworyta, bo na niemieckim turnieju jedni i drudzy prezentowali się raczej przeciętnie. Nieco lepiej wyglądali podopieczni Ronalda Koemana, ale też trudno było o jakieś przesadne zachwyty nad ich grą.

I zaczęło się wręcz piorunująco, bo pierwszego gola obejrzeliśmy już w 7. minucie. Po stracie Anglików na własnej połowie piłkę przejął Xavi Simons, przebiegł kilkanaście metrów, a następnie oddał świetny strzał zza pola karnego. Jordan Pickford nie miał absolutnie nic do powiedzenia.

Dla Simonsa był to pierwszy gol na Euro 2024 i dopiero drugi w ogóle w reprezentacji "Pomarańczowych".

Zobacz gola Simonsa:

Wyrównanie nadeszło w 18. minucie, gdy Harry Kane bardzo pewnie wykorzystał rzut karny. "Jedenastka" została podyktowana za faul Denzela Dumfriesa, choć dopiero po wideoweryfikacji.