Ruch Chorzów kupił obrońcę Stali Rzeszów

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / Ruch Chorzów / Łukasz Góra został nowym zawodnikiem Ruchu Chorzów
Materiały prasowe / Ruch Chorzów / Łukasz Góra został nowym zawodnikiem Ruchu Chorzów
zdjęcie autora artykułu

Siódmy letni transfer sfinalizował występujący w Betclic 1. lidze Ruch Chorzów. Niebiescy zakontraktowali obrońcę Stali Rzeszów Łukasza Górę.

Zgodnie z zapowiedziami Ruch Chorzów pozyskał kolejnego zawodnika. Tym razem, na zasadzie transferu definitywnego, do klubu trafił ze Stali Rzeszów Łukasz Góra.

30-latek z Niebieskimi podpisał umowę obowiązującą przez najbliższe dwa lata, z możliwością przedłużenia. - - Pochodzę ze Śląska, z żoną planujemy tu zostać na dłużej. Moim nie tyle marzeniem, co celem jest gra w Ekstraklasie i wierzę, że z Ruchem jestem w stanie to osiągnąć poprzez wizję klubu i swoją ciężką pracę na treningach. Ze Stali Rzeszów znam metody pracy trenera Niedźwiedzia, styl gry, który mnie przekonuje, dlatego trener dołożył cegiełkę do tego transferu - powiedział zawodnik, cytowany przez klubowy portal.  Góra ma za sobą występy w akademiach piłkarskich Gwarka Zabrze i Rakowa Częstochowa, w którym miał możliwość debiutu w pierwszej drużynie. Później grał w Chrobrym Głogów, a przez ostatnie 4,5 roku w Stali Rzeszów.

- Pozyskujemy doświadczonego zawodnika, który wyrobił sobie solidną markę na pierwszoligowych boiskach. Pasuje do stylu gry, jaki preferuje trener Niedźwiedź. Przygotowywał się z drużyną Stali, dlatego jest gotowy, by od razu podjąć rywalizację o miejsce w składzie - powiedział dyrektor sportowy Niebieskich Tomasz Foszmańczyk.

ZOBACZ WIDEO: "Prosto z Euro": "Zdmuchnęli z planszy". Hiszpania wielkim faworytem

Czytaj także: Ruch Chorzów zaprezentował sponsora i nowe koszulki Beniaminek Betclic 1. ligi z nowym bramkarzem. Ostatnio grał w spadkowiczu

Źródło artykułu: WP SportoweFakty