Udana inauguracja Ruchu Chorzów

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Mateusz Czarnecki /  Na zdjęciu: Miłosz Kozak
WP SportoweFakty / Mateusz Czarnecki / Na zdjęciu: Miłosz Kozak

W grach kontrolnych Ruchowi nie szło, ale na inaugurację chorzowianie pokazali siłę i pokonali w Opolu Odrę 2:0. Gole dla gości zdobywali Soma Novothny i z rzutu karnego Daniel Szczepan.

W tym artykule dowiesz się o:

Postawa obu drużyn na inaugurację sezonu Betclic 1. ligi była niewiadomą. Odrze nie udało się awansować, w zespole doszło do zmian. Na ławce trenerskiej debiutował Radosław Sobolewski. Z kolei Ruch po spadku przebudowuje skład. W wyjściowej jedenastce znalazło się pięciu nowych graczy.

W Opolu to goście dość szybko ustawili przebieg gry. Po wolnym początku w 13. minucie Niebiescy zadali cios. Filip Starzyński dośrodkował z rzutu rożnego, a Soma Novothny strzałem głową z sześciu metrów pokonał Artura Halucha.

Po objęciu prowadzenia goście nie dążyli do podwyższenia wyniku, więcej uwagi poświęcali obronie. Swoje szanse miała Odra. W 16. minucie strzał z pola karnego Jakuba Bartosza odbił Jakub Szymański. Niespełna kwadrans później powinien być remis. Uderzenie Adriana Łyszczarza odbił sytuacyjnie Szymański, do niemal pustej bramki dobijał Szymon Mida i spudłował.

Ta sytuacja przebudziła Ruch, który mógł największe zagrożenie stwarzał po akcjach lewą stroną oraz przede wszystkim rzutach rożnych. Po dośrodkowaniach bliscy podwyższenia wyniku byli Novothny i Denis Ventura.

Po zmianie stron goście nie dopuszczali gospodarzy pod własną bramkę, sami szukali podwyższenia wyniku. Mieli jednak problemy z finalizowaniem akcji uderzeniami.

Minuty mijały, pod bramkami niewiele się działo. Dopiero po godzinie gry Odra zamknęła Ruch pod jego bramką. Momentami Niebiescy mieli dość duże problemy. Aktywny był Maksymilian Banaszewski, ale większego zagrożenia ostatecznie nie wykreował.

Nadzieje gospodarzy na punkt zakończyły się w 88. minucie. W polu karnym sfaulowany został Miłosz Kozak, a rzut karny pewnie wykorzystał Daniel Szczepan. Goście bez problemów dowieźli dwubramkową przewagę.

Odra Opole - Ruch Chorzów 0:2 (0:1) 0:1 - Soma Novothny 13' 0:2 - Daniel Szczepan (k.) 88'

Odra Opole: Artur Haluch - Jakub Bartosz, Mateusz Kamiński (65' Piotr Żemło), Jiri Piroch, Jakub Szrek (90+4' Artur Pikk) - Szymon Mida (56' Oskar Zawada), Adrian Purzycki, Rafał Niziołek (56' Jordan Dominguez), Konrad Nowak (65' Dawid Wolny) - Adrian Łyszczarz - Maksymilian Banaszewski.

Ruch Chorzów: Jakub Szymański - Łukasz Góra (84' Andrej Lukić), Szymon Szymański, Maciej Sadlok - Martin Konczkowski, Denis Ventura, Filip Starzyński (75' Nono), Łukasz Moneta (65' Daniel Szczepan) - Mateusz Chmarek (65' Szymon Karasiński), Miłosz Kozak - Soma Novothny.

Żółte kartki: Wolny (Odra) oraz Góra, Novothny (Ruch).

Sędzia: Karol Arys (Szczecin).

Źródło artykułu: WP SportoweFakty