Reprezentant Polski pięknie przymierzył. To będzie przełomowy sezon? [WIDEO]

Zdjęcie okładkowe artykułu: YouTube / VfL Wolfsburg / Gol Kamińskiego
YouTube / VfL Wolfsburg / Gol Kamińskiego

VFL Wolfsburg przegrał 2:3 w meczu towarzyskim z Hannoverem 96. Jedną z bramek dla zespołu z Bundesligi zdobył Jakub Kamiński, który popisał się ładnym strzałem z dystansu.

Reprezentant Polski ma za sobą bardzo nieudany sezon, podczas którego rozegrał niewiele minut. Jakub Kamiński w ostatnim czasie jest w Niemczech chwalony za swoją formę i wydaje się, że są przesłanki do tego, by wierzyć, że pomocnik nie powiedział jeszcze w VfL Wolfsburgu ostatniego słowa.

Skrzydłowy błysnął w sobotnim sparingu Wilków. Jego zespół przegrał z Hannoverem 96 2:3, ale Polak wpisał się na listę strzelców w 11. minucie rywalizacji po efektownym strzale zza pola karnego. Kamiński rozegrał całe spotkanie.

Od marca trenerem Wolfsburga jest Ralph Hasenhuettl. Były zawodnik Lecha Poznań w rozmowie z WP SportoweFakty podkreślał, że Austriak jest zadowolony z jego postawy w końcówce minionego sezonu.

- Końcówką poprzedniego sezonu dużo wygrałem u trenera Ralpha Hasenhuettla. Dostałem szansę w kilku meczach, pokazałem się, do tego ciężko trenowałem. Myślę, że trener był zadowolony - powiedział 22-latek.

Dobrą informacją dla Polaka jest odejście jego konkurenta do miejsca w wyjściowym składzie. Vaclav Cerny został wypożyczony do Glasgow Rangers. Kontrakt Kamińskiego z niemieckim klubem obowiązuje do 30 czerwca 2027 roku. Zawodnikiem Wilków jest także Kamil Grabara.