Francja raz jeszcze uratowała się przed wpadką

Twitter / Twitter / Alexandre Lacazette w barwach reprezentacji Francji

Bez dużych niespodzianek w sobotnich meczach turnieju olimpijskiego w piłce nożnej mężczyzn Paryż 2024. Zwyciężali Francuzi, Japończycy, Argentyńczycy czy Hiszpanie.

Drugim przeciwnikiem Francji w turnieju olimpijskim była Gwinea. Podobnie jak w poprzednim spotkaniu przeciwko USA gospodarze igrzysk nie mieli łatwości z otwarciem wyniku. Wtedy Francuzi potrzebowali ponad godziny i błysku doświadczonego Alexandre'a Lacazette'a. W sobotę jedyna bramka na 1:0 dla Francji padła dopiero w 75. minucie za sprawą uderzenia Kilianna Sildilli. Wcześniej były dwa anulowane przez VAR gole dla Gwinei.

Japonia przystąpiła do meczu z innym afrykańskim zespołem Mali po zdemolowaniu 5:0 Paragwaju. Forma strzelecka reprezentacji z Azji była nadspodziewanie dobra, żadna inna drużyna nie zdobyła tyle bramek w pierwszej kolejce. Tym razem celowniki Japonii pozostawały rozregulowane aż do 82. minuty. W niej Rihito Yamamoto zdobył drugiego gola w turnieju i zapewnił zespołowi drugi komplet punktów.

Z takiego samego wyniku 3:1 cieszyli się w sobotę piłkarze z Argentyny oraz Hiszpanii. Albicelestes poprawili sobie samopoczucie po zaskakującej porażce w meczu przeciwko Maroko. Tym razem grali z Egiptem, a dwubramkową przewagę zdobyli po przerwie. Także Hiszpanie przed zmianą stron remisowali z Dominikaną, ale po powrocie z szatni na boisko byli już zdecydowanie lepsi.