Gol Polaka w Szwajcarii przesądził o zwycięstwie. Świetny początek sezonu

Getty Images / Seb Daly - Sportsfile/UEFA  / Na zdjęciu: Kacper Przybyłko
Getty Images / Seb Daly - Sportsfile/UEFA / Na zdjęciu: Kacper Przybyłko

FC Lugano wygrało 2:1 w wyjazdowym meczu z FC Basel. Bramkę, która zdecydowała o zwycięstwie gości zdobył Kacper Przybyłko.

W tym artykule dowiesz się o:

Polski napastnik ma za sobą bardzo dobry czas. Kacper Przybyłko zdobył dwie bramki w towarzyskim meczu z Interem Mediolan (2:3). Udanie zaczął także sezon ligowy. W spotkaniu z Grasshopers Zurych pojawił się na boisku z ławki rezerwowych i wpisał się na listę strzelców, a jego zespół odwrócił losy rywalizacji i wygrał 2:1.

Drugą serię gier Polak rozpoczął już w wyjściowym składzie FC Lugano. Drużyna atakującego mierzyła się z FC Basel. Już w 8. minucie zmagań wynik otworzył zawodnik gości - Ignacio Aliseda.

Gospodarze wyrównali pięć minut po zmianie stron za sprawą trafienia Leo Leroya. Decydujące słowo należało jednak do 31-letniego napastnika. W 69. minucie Przybyłko otrzymał mocne i płaskie podanie i nie miał problemów z pokonaniem bramkarza.

FC Lugano po dwóch kolejkach ligowych ma na koncie komplet punktów. Wiele wskazuje na to, że polski piłkarz może na dłużej zadomowić się w podstawowym składzie zespołu.

Przybyłko wcześniej przez sześć lat był zawodnikiem klubów ze Stanów Zjednoczonych. Do Szwajcarii trafił w lutym tego roku. Jego kontrakt obowiązuje do 30 czerwca 2025 roku.