Koszmar lidera Piasta. Nie zagra przez miesiąc

WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski

Jorge Felix kontuzjowany. 32-letni zawodnik Piasta Gliwice w ostatnim meczu doznał urazu, który wyeliminuje go z gry na okres od 3 do 5 tygodni. Hiszpan naderwał mięsień brzuchaty łydki.

- Nie wygląda to dobrze. Prawdopodobnie Jorge doznał urazu łydki i na pewno czeka go przerwa. Kwestią otwartą pozostaje czy będzie to kilka tygodni czy jeszcze dłużej. Na pewno jest to duży minus tego spotkania - mówił trener Aleksandar Vuković po ostatnim meczu ze Śląskiem Wrocław.

Gliwiczanie ograli wicemistrzów Polski 2:0, jednak stracili ważne ogniwo. Jorge Felix został zmieniony już w 40. minucie.

Jak wykazały szczegółowe badania, doszło do naderwania mięśnia brzuchatego łydki, przez co Hiszpana czeka od trzech do pięciu tygodni przerwy w grze.

To niewątpliwie spora strata dla trenera Vukovicia. Felix od lat jest istotnym elementem w jego układance. W poprzednim sezonie rozegrał w sumie 35 meczów w barwach Piasta i strzelił 9 goli. W trwających rozgrywkach w obu spotkaniach wychodził w wyjściowym składzie i na inaugurację zdobył nawet bramkę w rywalizacji z Cracovią.

Optymistyczny wariant zakłada jego powrót w 5. kolejce przy okazji meczu ze Stalą Mielec. Ten bardziej pesymistyczny (5 tygodni) sprawi, że Felix wróci dopiero na przełomie 7. i 8. kolejki.