Ligue 1: Siedem goli na Stade de la Liberation

W zaległym pojedynku 14. kolejki Ligue 1 zmierzyły się US Boulogne i Paris Saint Germain. Beniaminek zajmuje obecnie 19. pozycję w tabeli i przed środowym meczem nie był faworytem. Niespodzianki nie było, trzy punkty ze Stade de la Liberation wywieźli goście.

Piotr Robaczyński

Po pierwszej połowie zanosiło się na sensację, podopieczni Laurenta Guyota prowadzili z faworyzowanym rywalem 1:0. O końcowym sukcesie gości zadecydował fragment drugiej części gry. W ciągu zaledwie ośmiu minut piłkarze PSG dosłownie zmiażdżyli Boulogne, strzelając aż cztery bramki. Jean-François Bedenik musiał wyjmować piłkę z siatki po strzałach Clementa Chantome i Peguy'a Lyuinduli, a dwukrotnie na listę strzelców wpisał się także najskuteczniejszy gracz PSG Mevlut Erding.

Choć losy spotkania były już właściwie rozstrzygnięte, emocji w końcówce nie zabrakło. Fani obejrzeli jeszcze dwa trafienia. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 2:5. Dzięki temu sukcesowi stołeczny klub powrócił do czołowej dziesiątki w tabeli Ligue 1, aktualnie plasuje się na 7. pozycji ze stratą sześciu punktów do lidera - Girondins Bordeaux.

US Boulogne - Paris SG 2:5 (1:0)
1:0 - Ducatel 36'
1:1 - Chantome 61'
1:2 - Luyindula (k.) 64'
1:3 - Erding 67'
1:4 - Erding 69'
2:4 - Ramare (k.) 82'
2:5 - Maurice 86'

Oglądaj rozgrywki francuskiej Ligue 1 na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)