Liga Europejska UEFA: Ajax, HSV i Hapoel w 1/16 finału

Zdjęcie okładkowe artykułu:

Zespoły Ajaksu Amsterdam, Hamburgera SV oraz Hapoelu Tel-Aviv zakwalifikowały się do 1/16 finału Ligi Europejskiej UEFA. Już teraz za burtę wypadł Celtic Glasgow, który chociaż wygrał ze wspomnianym klubem z Izraela, to przez wcześniejsze wpadki nie ma już żadnych szans na awans.

W tym artykule dowiesz się o:

Grupa A:

Ajax Amsterdam wygrał 2:1, chociaż patrząc na liczbę sytuacji, po których powinien zdobyć bramki, można to zwycięstwo uznać za bardzo skromne. Kiepsko zaprezentował się David Suarez, który mimo że zdobył gola, to nie wykorzystał dwóch rzutów karnych. Nie należy ponadto zapominać, że FC Timisoara kończyła mecz w dziewiątkę. Zespół z Eredivisie dzięki temu, że zdobył trzy oczka, przebrnął fazę grupową. W zupełnie innych nastrojach są gracze Anderlechtu Bruksela, bo przez domową porażkę z Dinamem Bukareszt nadal nie mogą być pewni swego. Na placu gry oczywiście zabrakło poważnie kontuzjowanego Marcina Wasilewskiego.

Anderlecht Bruksela - Dinamo Zagrzeb 0:1 (0:0)

0:1 - Slepicka 57'

FC Timisoara - Ajax Amsterdam 1:2 (1:1)

1:0 - Goga 2'

1:1 - Suarez 8'

1:2 - Pantelić 46'

Inne wydarzemoa: Suarez (Ajax) w 51. i 65. minucie nie wykorzystał rzutów karnych.

Czerwone kartki: Bonfim /50'/, Pantilimon /62'/ (Timisoara).

Grupa B:

CF Valencia nie dała żadnych szans OSC Lille Ludovica Obraniaka i pewnie zwyciężyła 3:0. Bohaterem tego spotkania został Joaquin, który dwukrotnie wpisał się na listę strzelców. Polak pojawił się na placu gry w 71. minucie. W drugim starciu pomiędzy Slavią Praga a CFC Genoą padł bezbramkowy remis, dzięki czemu Włosi nadal pozostają w grze, a Czesi w ostatnim starciu w ramach fazy grupowej zagrają już tylko o prestiż.

Grupa C:

Celtic Glasgow w końcu wygrał, ale tak naprawdę zwycięską porażkę poniósł Hapoel Tel-Aviv. Chociaż klub z Izraela uległ Szkotom, to dzięki wygranej Hamburgera SV nad Rapidem Wiedeń, u boku Niemców zakwalifikował się do 1/16 finału Ligi Europejskiej UEFA. W barwach Wyspiarzy wystąpił Łukasz Załuska, a Artur Boruc cały mecz przesiedział na ławce rezerwowych. W starciu HSV z Austriakami awans ekipie z Bundesligi dali Jansen oraz Berg.

Celtic Glasgow - Hapoel Tel-Aviv 2:0 (1:0)

1:0 - Samaras 22'

2:0 - Robson 68'

Hamburger SV - Rapid Wiedeń 2:0 (1:0)

1:0 - Jansen 47'

2:0 - Berg 53'