Ronaldo znowu w akcji. Wprowadził drużynę do finału [WIDEO]

Zdjęcie okładkowe artykułu: Twitter / Polsat Sport / Na zdjęciu: gol Ronaldo
Twitter / Polsat Sport / Na zdjęciu: gol Ronaldo

Cristiano Ronaldo wraca do wielkiej formy na saudyjskich boiskach. Gwiazda Al-Nassr miała udział przy obu bramkach w wygranym 2:0 spotkaniu z Al-Taawon FC.

W tym artykule dowiesz się o:

Goście od pierwszej minuty zyskiwali przewagę nad Al-Taawon FC. Cristiano Ronaldo był aktywny w polu karnym rywali, jednak do pewnego momentu był skutecznie powstrzymywany przez bramkarza.

Doświadczony Portugalczyk po rajdzie Sadio Mane musnął piłkę, która trafiła do klubowego kolegi. Ayman Yahya podłączył się do dynamicznej akcji, musiał tylko dostawić nogę i tym sposobem otworzył wynik.

W 57. minucie faworyci podwoili swoje prowadzenie, zaś w roli głównej wystąpił Ronaldo. Sultan Al Ghannam wypatrzył w polu karnym snajpera. 39-latek wypracował sobie pozycję strzelecką i plasowanym uderzeniem pokonał bramkarza.

Napastnik wrócił po nieudanych mistrzostwach Europy i znowu błyszczy na Bliskim Wschodzie. Ronaldo doczekał się pierwszego gola w swoim premierowym występie w tym sezonie.

Al-Nassr z Ronaldo w składzie odniosło przekonujące zwycięstwo 2:0. W finałowym meczu o Superpuchar Arabii Saudyjskiej zespół zmierzy się z Al-Hilal. Spotkanie zaplanowano na sobotę (17 sierpnia).

Al-Taawon FC - Al-Nassr 0:2 (0:1) 0:1 - Ayman Yahya 8' 0:2 - Cristiano Ronaldo 57'

Źródło artykułu: WP SportoweFakty