Liverpool FC szukał klucza przez godzinę

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / Tolga Akmen / Mecz Premier League: Ipswich Town - Liverpool FC
PAP/EPA / Tolga Akmen / Mecz Premier League: Ipswich Town - Liverpool FC

Zwycięska inauguracja The Reds pod wodzą Arnego Slota. Liverpool FC naciskał od początku na Ipswich Town, ale na zdobycie pierwszego gola potrzebował około 60 minut. Ostatecznie zwyciężył 2:0.

W tym artykule dowiesz się o:

Liverpool FC musi radzić sobie już bez Juergena Kloppa, którego wieloletnia kadencja w roli menedżera zespołu zakończyła się wraz z poprzednim sezonem. W ciasne buty po Niemcu wszedł Arne Slot i w letnim okresie przygotowań starał się wprowadzić własne rozwiązania w dobrze naoliwionej maszynie Kloppa.

The Reds rozpoczęli sezon w Premier League na terenie beniaminka. Ich przewaga piłkarska była widoczna, ale piłkarze Ipswich Town zamierzali odpowiedzieć dużą energią i agresją, które zwiększało wsparcie publiczności z trybun.

Gospodarzom udawało się tylko przez niespełna godzinę odpierać ataki bardziej doświadczonego na poziomie Premier League przeciwnika. Mohamed Salah, Luis Diaz i Diogo Jota byli konsekwentni i nadal napierali, co przyniosło efekt w 60. minucie. Diogo Jota strzelił na 1:0 po dograniu Mohameda Salaha. W 66. minucie w roli egzekutora wystąpił już Egipcjanin, a wykorzystał asystę Dominika Szoboszlaia.

Gospodarze szukali sposobu na pokonanie choć raz Alissona, jednak ich sytuacje podbramkowe nie były stuprocentowe. Brazylijczyk rozprawił się z dwoma strzałami celnymi i Ipswich Town poszuka pierwszych punktów i premierowego gola w drugiej kolejce. Jego rywalem będzie Manchester City. Z kolei Liverpool FC zagra na Anfield z Brentford FC.

Ipswich Town - Liverpool FC 0:2 (0:0) 0:1 - Diogo Jota 60' 0:2 - Mohamed Salah 66'

Ipswich: Christian Walton - Axel Tuanzebe (74' Samuel Szmodics), Luke Woolfenden, Jacob Greaves, Leif Davis - Massimo Luongo (65' Jack Taylor), Sam Morsy - Wes Burns (57' Ben Johnson), Conor Chaplin (65' Marcus Harness), Omari Hutchinson - Liam Delap (74' Ali Al-Hamadi)

Liverpool: Alisson - Trent Alexander-Arnold (77' Conor Bradley), Jarell Quansah (46' Ibrahima Konate), Virgil Van Dijk, Andrew Robertson (79' Kostas Tsimikas) - Ryan Gravenberch, Alexis Mac Allister - Mohamed Salah, Dominik Szoboszlai, Luis Diaz - Diogo Jota (79' Cody Gakpo)

Żółte kartki: Woolfenden, Hutchinson, Burns (Ipswich) oraz Gakpo (Liverpool)

Sędzia: Tim Robinson