Zobacz pierwsze gole Lewandowskiego w nowym sezonie

Twitter / Canal Plus / Robert Lewandowski strzela w meczu Valencia - FC Barcelona w La Lidze

Robert Lewandowski w samej końcówce pierwszej połowy meczu Valencii z FC Barceloną zdobył premierowego gola w La Lidze w sezonie 2024/2025. Zobacz, jak do siatki trafiał polski napastnik.

Od bramki nowy sezon La Liga rozpoczyna Robert Lewandowski. W sobotę, 17 sierpnia, FC Barcelona zagrała na wyjeździe z Valencią CF. Polak gola zdobył w 5 minucie doliczonego czasu gry pierwszej połowy.

Alejandro Balde dośrodkował z lewego skrzydła w pole karne, Lamine Yamal zgrał piłkę wzdłuż bramki rywali, a Polak wślizgiem trafił do siatki z najbliższej odległości (gola zobaczysz na samym dole).

W taki sposób Lewandowski doprowadził do wyrównania 1:1. Kilka minut wcześniej bramkę dla Valencii po strzale głową zdobył Hugo Duro. To nie był jednak koniec popisu kapitana reprezentacji Polski. Tuż po rozpoczęciu drugiej połowy "Lewy" idealnie wykonał rzut karny (zobacz niżej).

Ostatecznie spotkanie zakończyło się zwycięstwem Barcelony 2:1. Więcej o meczu przeczytasz TUTAJ.

Lewandowski w sobotę rozpoczął swój trzeci sezon w hiszpańskiej lidze. W debiutanckiej kampanii Polak zdobył 23 gole, dzięki czemu został królem strzelców La Ligi. Kolejny sezon zakończył z dorobkiem 19 trafień.