Nie kończą się kłopoty beniaminków Betclic I ligi

Instagram / Stal Stalowa Wola / Mecz Betclic I ligi: Stal Stalowa Wola - Kotwica Kołobrzeg

Odra Opole i GKS Tychy zwyciężali w środę w meczach Betclic I ligi. Ponownie nie zapunktowali z kolei beniaminkowie Stal Stalowa Wola oraz Pogoń Siedlce.

W środę zagrały cztery zespoły, które po pięciu kolejkach były w dolnej połowie tabeli Betclic I ligi. Odra Opole podjęła Stal Stalowa Wola, a beniaminek z Podkarpacia zdobył na razie tylko punkt. Stal chciała wykorzystać konfrontację przy Oleskiej do odniesienia pierwszego zwycięstwa po awansie. Od 35. minuty prowadziła 1:0 dzięki strzałowi Dominika Jończego. Wykorzystał on dośrodkowanie Jakuba Kowalskiego.

Odra doprowadziła do remisu 1:1 w 54. minucie, a akcja bramkowa została przeprowadzona na boku boiska. Jiri Piroch wykorzystał dośrodkowanie Jakuba Szreka i Stal musiała zapomnieć o prowadzeniu. Nie minął kwadrans i opolanie już mieli przewagę 2:1, ponieważ Adrian Łyszczarz przymierzył perfekcyjnie zza linii pola karnego. Piłka, przed wylądowaniem w bramce, odbiła się jeszcze od słupka. Odra, lepiej niż Stal, pilnowała wyniku i zdobyła komplet punktów.

Inny beniaminek - Pogoń Siedlce - liczył na wyczekiwane zwycięstwo w meczu na własnym stadionie z GKS-em Tychy. Z kolei goście mieli osobliwy bilans przed przyjazdem na Mazowsze, a w nim zero wygranych i porażek, ale aż pięć remisów.

GKS nie wykorzystał szansy na gola w 10. minucie, ponieważ strzał z rzutu karnego Bartosza Śpiączki odbił nogami Mateusz Pruchniewski. Tyszanie nie zrazili się jednym niepowodzeniem i w 27. minucie padła bramka na 1:0. Jakub Budnicki wykorzystał złe zachowanie bramkarza Pogoni po dośrodkowaniu. W meczu aż 18 strzałów celnych skończyło się na jednym golu, który pozwolił GKS-owi przerwać pasmo remisów.