Wygrali Segunda Division, w La Lidze są niepokonani

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / PAP/EPA/Sergio Perez / W meczu Leganes z Las Palmas padły trzy gole
PAP/EPA / PAP/EPA/Sergio Perez / W meczu Leganes z Las Palmas padły trzy gole

W niedzielę w La Lidze kolejne punkty zdobył beniaminek Leganes, który pokonał Las Palmas. Gole nie padły w potyczce Deportivo Alaves z Realem Betis.

W La Lidze trwa 2. kolejka. Udanie w sezon wszedł najlepszy zespół Segunda Division w poprzednich rozgrywkach Leganes. Po remisie w pierwszej potyczce, w drugiej drużyna odniosła pierwsze zwycięstwo.

W batalii z Las Palmas na otwarcie wyniku czekać trzeba było do 71. minuty, kiedy gospodarze trafili na 2:0. Na pięć minut przed końcem beniaminek podwyższył prowadzenie. Rywali stać było jedynie na złapanie kontaktu bramkowego w doliczonym czasie.

Gole nie padły w spotkaniu Deportivo Alaves z Realem Betis. Faworytem potyczki byli goście. Gospodarze od 86. minuty grali w dziesiątkę, kiedy z boiska wyrzucony został były zawodnik Piasta Gliwice Aleksandar Sedlar.

CD Leganes - UD Las Palmas 2:1 (0:0) 1:0 - Cruz 71' 2:0 - Franquesa 85' 2:1 - Ramirez 90+3'

Deportivo Alaves - Real Betis 0:0

Atletico Madryt - Girona FC 3:0 (1:0) 1:0 - Griezmann 39' 2:0 - Llorente 48' 3:0 - Koke 90+4'