Demolka w La Lidze. Byli rewelacją, obudzili się w 3. kolejce

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / PAP/EPA/Siu Wu / Girona odniosła pierwsze zwycięstwo w sezonie
PAP/EPA / PAP/EPA/Siu Wu / Girona odniosła pierwsze zwycięstwo w sezonie

Nie miała litości Girona, która w 3. kolejce La Ligi nie dała szans Osasunie. Gospodarze wygrali 4:0 i sięgnęli po pierwszy komplet punktów w sezonie.

W tym artykule dowiesz się o:

Rewelacja poprzedniego sezonu Girona przełamała się i dopiero przy trzeciej próbie sięgnęła po komplet punktów. 3. zespół rozgrywek 2023/24 pierwszych dwóch kolejek nie mógł zaliczyć do udanych, w nich Girona zdobyła zaledwie punkt.

Lepiej wyglądała sytuacja Osasyny, który była niepokonana i w dwóch potyczkach straciła tylko jednego gola.

Wszelkie przedmeczowe statystyki nie miał żadnego przełożenia na boiskowe wydarzenia. To Girona była w potyczce drużyną wyraźnie lepszą i na jedenaście minut przed przerwą otworzyła wynik.

Miejscowi świetnie weszli w 2. część gry, kiedy w kilka minut zdobyli dwie bramki. Osasuna nie była w stanie zbyt wiele zdziałać, a w ostatniej minucie otrzymała czwarty cios.

Girona FC - Osasuna Pampeluna 4:0 (1:0) 1:0 - Gil 34' 2:0 - Tsygankov 53' 3:0 - Ruiz 56' 4:0 - Stuani 90'