Premier League: Pewne zwycięstwo MU, kolejna kapitalna interwencja Kuszczaka

Manchester United nie dał żadnych szans West Ham United. Czerwone Diabły w nieco rezerwowym składzie pokonały Młoty aż 4:0 w meczu 15. kolejki Premier League, a czyste konto zachował Tomasz Kuszczak. Zwyciężył również Arsenal Londyn.

Bartosz Zimkowski

Tomasz Kuszczak po raz trzeci z rzędu pojawił się między słupkami Manchesteru United. Edwin Van der Sar wciąż ma problemy zdrowotne, ale to nie był jedyny problem Sir Alexa Fergusona. Także kilku innych zawodników brakowało w jego składzie. Natomiast Szkot poprowadził MU po raz 1300.

MU wygrało 4:0, ale bardzo ważną bramkę zdobył w doliczonym czasie gry pierwszej połowy Paul Scholes. Ten strzał otworzył drogę do zwycięstwa dla gości. Między 61., a 72. minutą mistrzowie Anglii trzykrotnie trafili do siatki rywali i dlatego wygrali aż 4:0. Kuszczak popisał się kapitalną interwencją po strzale Diamantiego z 30 metrów.

Arsenal Londyn bez problemu ograł Stoke City 2:0. Mógł wyżej, ale w 21. minucie Cesc Fabregas nie wykorzystał rzutu karnego. Jego strzał obronił Thomas Sorensen. Jednak pięć minut później Andriej Arszawin otworzył wynik spotkania, który zamknął rezerwowy Aaron Ramsey 11 minut przed końcem. Całe spotkanie na ławce rezerwowych Kanonierów przesiedział Łukasz Fabiański.

Zwiódł natomiast Liverpool. Zaledwie zremisował na Ewood Park z Blackburn Rovers 0:0. Nie wrócił Fernando Torres. Hiszpana zabrakło nawet na ławce rezerwowych. Obie drużyny miały w tym meczu problem z oddawaniem celnych strzałów i dziennikarze SkySports doliczyli się ledwie czterech uderzeń w światło bramki.

Wreszcie wygrało Portsmouth. Pokonało Burnley 2:0 i były to pierwsze punkty zdobyte przez Avrama Granta w roli trenera The Pompey. Trudno nie było to osiągnąć, ponieważ The Clatters właśnie zanotowali siódmą porażkę na wyjeździe. Bilans uzupełnia jeden remis.

Ostatnim sobotnim meczem był pojedynek na City of Manchester Stadium. Porażki doznała Chelsea Londyn, która nie poradziła sobie z Manchesterem City. Gospodarze wygrali 2:1, przerywając tym samym serię siedmiu remisów z rzędu. Obie bramki strzelone przez The Citizens były kontrowersyjne. Przy pierwszej była ręka, a przy drugiej wątpliwy rzut wolny, po którym Carlos Tevez strzelił bramkę. Chelsea ma 2 punkty przewagi nad Man Utd.