Rekord Ligi Narodów pobity. Dokonał tego Niemiec

PAP/EPA / CHRISTOPHER NEUNDORF / Na zdjęciu: Jamal Musiala

Reprezentacja Niemiec pokonała Węgry aż 5:0 w meczu Ligi Narodów. Pomocnik Bayernu Monachium Jamal Musiala zapamięta to spotkanie na długo.

Pierwsza połowa rywalizacji w Duesseldorfie nie zwiastowała pogromu. Reprezentacja Niemiec schodziło na przerwę z jednobramkowym prowadzeniem, które zapewniło jej trafienie Niclasa Fuellkruga. Asystę przy bramce zaliczył Jamal Musiala.

To był dopiero początek popisu piłkarza Bayernu Monachium. 13 minut po zmianie stron 21-latek sam wpisał się na listę strzelców. W późniejszej fazie meczu do swojego dorobku dorzucił dwie kolejne asysty przy golach Floriana Wirtza oraz Aleksandara Pavlovicia.

Ostatecznie Węgry przegrały 0:5, a Musiala zapisał się w historii Ligi Narodów UEFA. Został najmłodszym zawodnikiem w tych rozgrywkach, który miał bezpośredni udział przy czterech bramkach zdobytych w jednym meczu.

Kontrakt pomocnika z Bayernem obowiązuje do 30 czerwca 2026 roku. W reprezentacji rozegrał do tej pory 34 mecze i strzelił pięć goli. W przeszłości grał w młodzieżowych kadrach angielskich.

W 2019 roku przeszedł do bawarskiego klubu z Chelsea i było to wydarzenie zwrotne w jego międzynarodowej karierze. Niemcy zdali sobie sprawę z nieprzeciętnej skali jego talentu i namówili do gry w drużynie naszych zachodnich sąsiadów.

Probierz zadowolony z tej cechy reprezentacji Polski. "To mi się podoba"

Źródło artykułu: WP SportoweFakty