Błysk Polaka zapewnił zwycięstwo. Zobacz jego dwie asysty w MLS [WIDEO]

Zdjęcie okładkowe artykułu: Twitter / Major League Soccer / Asysta Klicha
Twitter / Major League Soccer / Asysta Klicha

Mateusz Klich ma sobą udany mecz. Polak zaliczył dwie asysty w spotkaniu z Chicago Fire i bardzo mocno przyczynił się do zwycięstwa D.C United 2:1.

W tym artykule dowiesz się o:

Polski pomocnik od stycznia 2023 roku gra w Stanach Zjednoczonych i jest zawodnikiem D.C. United. Jego zespół mierzył się w niedzielę z Chicago Fire i dopisał do swojego dorobku komplet punktów.

O końcowym sukcesie drużyny Mateusza Klicha przesądziły trzy minuty pierwszej połowy rywalizacji. Tyle zajęło przyjezdnym zdobycie dwóch bramek, przy których spory udział miał były piłkarz Leeds United.

Najpierw popisał się asystą przy trafieniu Christiana Benteke. Polak miękko dośrodkował z bocznej strefy boiska, a belgijski napastnik wykorzystał błąd rywala i płaskim strzałem pokonał bramkarza.

W 29. minucie goście podwyższyli prowadzenie. Tym razem Klich dogrywał z głębi pola. Jego prostopadłe podanie na bramkę po efektownym ograniu obrońcy zamienił Gabriel Pirani.

Do przerwy wynik nie uległ już zmianie. W drugiej połowie gospodarze dominowali, ale stać ich było tylko na jedno trafienie. Na listę strzelców wpisał się Andrew Gutman.

Klich rozegrał w tym sezonie 25 meczów w Major League Soccer, w których zdobył dwie bramki i zaliczył trzy asysty.

Źródło artykułu: WP SportoweFakty