Najgorszy w meczu z Chorwacją? Boniek wskazał piłkarza

Zdjęcie okładkowe artykułu: Twitter / Na zdjęciu: Zbigniew Boniek
Twitter / Na zdjęciu: Zbigniew Boniek

W 2. kolejce Ligi Narodów UEFA reprezentacja Polski przegrała na wyjeździe z Chorwacją 0:1. Zbigniew Boniek zwrócił uwagę na jednego ze stoperów, który był najsłabszy w reprezentacji Polski.

Reprezentacja Polski doznała pierwszej porażki w obecnych rozgrywkach Ligi Narodów UEFA. Biało-Czerwoni po pokonaniu na wyjeździe Szkocji (3:2) tym razem na terenie Chorwacji musieli uznać wyższość rywali (0:1).

W 52. minucie gola bezpośrednio z rzutu wolnego na wagę zwycięstwa gospodarzy zdobył Luka Modrić.

Polacy nie pokazali zbyt wiele w ofensywie. W zasadzie jedyną dobrą okazję miał Robert Lewandowski, który w 70. minucie strzelił w poprzeczkę. W defensywie nasza gra także pozostawiała wiele do życzenia.

Zbigniew Boniek, który tradycyjnie oglądał mecz Polaków, zwrócił uwagę na słabą postawę Sebastiana Walukiewicza, który w wyjściowym składzie zastąpił Jakuba Kiwiora.

- Jakbyś zrobił film z akcji Walukiewicza i akcji Chorwatów, to on zawsze był blisko, zawsze brakowało mu pół metra - powiedział dla "Prawdy Futbolu" Boniek. - Był strasznie niestabilny w wyprowadzaniu piłki, zagrał dwa czy trzy razy tak, że jakby przeciwnik lepiej to wykorzystał, to by strzelił bramkę. Od obrońcy oczekuję czegoś innego. Słabo - dodał były prezes PZPN.

Kolejny mecz w Lidze Narodów Biało-Czerwoni rozegrają 12 października. Wtedy na PGE Narodowy przyjedzie reprezentacja Portugalii, która po dwóch kolejkach ma komplet sześciu punktów.

Źródło artykułu: WP SportoweFakty