Liga Narodów: pięć goli w meczu Czechów z Ukrainą. Gruzja zdobyła Albanię

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / MARTIN DIVISEK / Na zdjęciu: Lukas Cerv (z lewej) i Andrij Jarmolenko (z prawej)

W 2. kolejce grupy 1 dywizji B Ligi Narodów reprezentacja Czech uporała się u siebie z Ukrainą (3:2), zaś Gruzja pokonała na wyjeździe Albanię 1:0.

Czesi na inaugurację LN zostali rozbici przez Gruzinów 4:1 i we wtorek liczyli na zwycięstwo przed własną publicznością z Ukraińcami, co udało im się zrealizować. Gospodarzy do zwycięstwa 3:2 poprowadził Pavel Sulc, który jeszcze w pierwszej połowie ustrzelił dublet, a jednego gola dołożył Tomas Soucek. Natomiast bramki dla ukraińskiej drużyny zdobyli Władysław Wanat oraz Georgij Sudakow.

Gruzini nie zwalniają tempa w obecnej edycji Ligi Narodów. Tym razem podopieczni Willy'ego Sagnola okazali się lepsi od Albańczyków po trafieniu Giorgiego Kochorashviliego w 71. minucie spotkania i mają już na koncie dwie wygrane.

Łotysze z pierwszym triumfem w rozgrywkach. W meczu grupy 4 dywizji C kadra Łotwy ograła u siebie Wyspy Owcze 1:0, a jedynego gola strzelił Renars Varslavans.

W konfrontacji tej samej grupy Macedończycy, chociaż od końcówki pierwszej połowy grali w osłabieniu po czerwonej kartce dla Gjoko Zajkova, rozprawili się z Armenią (2:0). Bramki dla Macedonii po przerwie zdobyli Enis Bardhi i Bojan Miowski.

W starciu kończącym zmagania w 2. kolejce dywizji D Malta okazała się na wyjeździe lepsza od Andory (1:0), zaś zwycięstwo zapewnił jej Ryan Camenzuli.

Liga Narodów, 2. kolejka:

Dywizja B, grupa 1

Czechy - Ukraina 3:2 (2:1) 1:0 - Pavel Sulc 21' 1:1 - Władysław Wanat 2:1 - Pavel Sulc 45+2' 3:1 - Tomas Soucek 79' (k.) 3:2 - Georgij Sudakow 84'

Łotwa - Wyspy Owcze 1:0 (0:0) 1:0 - Renars Varslavans 64'

Macedonia Północna - Armenia 2:0 (0:0) 1:0 - Enis Bardhi 70' 2:0 - Bojan Miowski 79'

Czerwona kartka: Gjoko Zajkov (Macedonia Północna) w 45+4 min. /za drugą żółtą kartkę/.