Pogrom w Ligue 1. Osiem goli w meczu zespołu Marcina Bułki

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP / Leszek Szymański / Na zdjęciu: Marcin Bułka
PAP / Leszek Szymański / Na zdjęciu: Marcin Bułka

Takie wyniki nie padają zbyt często. Na początek 5. kolejki Ligue drużyna Nice nie dała szans Saint-Etienne zwyciężając aż 8:0. Cały mecz w zespole gospodarzy rozegrał Marcin Bułka.

W Nicei rozpoczęła się 5. kolejka Ligue 1. Gospodarze do gry przystępowali po porażce w Marsylii. Z kolei piłkarze St. Etienne przed tygodniem zdobyli pierwsze punkty w sezonie pokonując Lille 1:0.

W meczu wszystko było już jasne po 1. połowie. Już w 7. minucie gospodarze prowadzili 2:0. Wbrew popularnemu stwierdzeniu, tym razem nie był to niebezpieczny wynik. Miejscowi w premierowej odsłonie dołożyli jeszcze cztery trafienia.

Po zmianie stron padły jeszcze dwie bramki dla Nicei i gospodarze mogli cieszyć się z wygranej 8:0.

Cały mecz w barwach gospodarzy rozegrał reprezentant Polski Dawid Bułka. Bramkarz nie miał zbyt wiele pracy. Goście oddali na jego bramkę zaledwie jedno celne uderzenie.

OGC Nice - AS Saint-Etienne 8:0 (6:0) 1:0 - Batubinsika (sam.) 4' 2:0 - Ndombele 7' 3:0 - Cho 24' 4:0 - Moukoko 26' 5:0 - Guessand 36' 6:0 - Moukoko 39' 7:0 - Diop 75' 8:0 - Rosario (k.) 86'