Puchar Polski. Piast Gliwice w Krakowie igrał z losem

PAP / PAP/Łukasz Gągulski / Hutnik napsuł sporo krwi Piastowi

Działo się w Krakowie. W meczu I rundy Pucharu Polski padło sześć goli. Hutnik Kraków po dogrywce zremisował z Piastem Gliwice 3:3. W rzutach karnych lepsi okazali się goście.

Grający w Betclic 2. lidze Hutnik Kraków w potyczce z Piastem Gliwice nie był faworytem do awansu do II rundy rozgrywek Pucharu Polski. Goście od 7. minuty prowadzili, kiedy Fabian Piasecki uderzeniem z pola karnego otworzył wynik. W 40. minucie Tihomir Kostadinov z bliska dobił odbity przez bramkarza strzał.

Wydawało się, że wszystko jest w meczu jasne. Po zmianie stron Hutnik nie był w stanie złapać kontaktu bramkowego. Tak było do 40. minuty, kiedy Karol Szablowski trafił na 1:2. Krakowianie poszli po więcej i 87. minucie w zamieszaniu Yevgeniy Belych wyrównał.

Sędzia zarządził dogrywkę. W niej Jorge Felix wykorzystał rzut karny za zagranie ręką. To jednak było za mało. W 117. minucie Yevgeniy Belych trafił po raz drugi, pakując piłkę do bramki z bliska.

W rzutach karnych w 3. serii Daniel Hoyo-Kowalski uderzył w poprzeczkę, piłka odbiła się następnie od bramkarza, przetoczyła się wzdłuż linii i trafiła w słupek. Pozostali zawodnicy nie mylili się. Piast Gliwice gra dalej!

Hutnik Kraków - Piast Gliwice 3:3 (2:2, 0:2) k. 3:5
0:1 - Piasecki 7'
0:2 - Kostadinov 40'
1:2 - Szablowski 80'
2:2 - Belych 87'
2:3 - Felix (k.) 110'
3:3 - Belych 117'