Dwa gole w meczu Podhala Nowy Targ z Ruchem Chorzów

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Mateusz Czarnecki /  Na zdjęciu: Miłosz Kozak
WP SportoweFakty / Mateusz Czarnecki / Na zdjęciu: Miłosz Kozak

Występujące 3. lidze Podhale Nowy Targ nie sprawiło kolejnej niespodzianki w Pucharze Polski. W meczu lepszy okazał się Ruch Chorzów, który wygrał 2:0.

Ruch pod wodzą Dawida Szulczka po dwóch wygranych ostatnio przegrał. Podhale w 3. lidze radzi sobie bardzo dobrze, jest wiceliderem IV grupy. Niebiescy w spotkaniu postawili w większości na zawodników, którzy ostatnio nie grali zbyt często.

Chorzowianie szybko powinni ustawić sobie mecz. W 5. minucie sędzia podyktował dla gości rzut karny, ale "jedenastkę" zmarnował Miłosz Kozak, który niemal podał piłkę Maciejowi Styrczule. Dodajmy, że bramkarz miejscowych, podobnie jak Piotr Giel byli kilka lat temu piłkarzami Ruchu.

Podopieczni Szulczka szukali gola, w 10. minucie po dograniu Wojciecha Łaskiego Jakub Myszor uderzył w poprzeczkę. Kozak, który wyleczył kontuzję, zrehabilitował się w 30. minucie, kiedy dobrym uderzeniem trafił przy słupku do bramki.

Trzecioligowiec jedyną dobrą okazję wypracował sobie chwilę przed przerwą, kiedy po strzale z dystansu Jakub Szymański odbił piłkę, ale dobijający Giel spudłował.

Po zmianie stron Ruch szybko podwyższył prowadzenie. W 54. minucie chorzowianie podwyższyli wynik. W zamieszaniu piłka spadła pod nogi Somy Novothny'ego, a Węgier wbił ją do bramki.

Mając solidną zaliczkę chorzowianie oszczędzali siły, Podhale niewiele potrafiło zdziałać. W końcówce trzeciego gola dla gości mógł zdobyć Novothny, który w sytuacji sam na sam uderzył obok bramki.

Goście dowieźli prowadzenie i zameldowali się w kolejnej rundzie rozgrywek Pucharu Polski.

Podhale Nowy Targ - Ruch Chorzów 0:2 (0:1) 0:1 - Miłosz Kozak 30' 0:2 - Soma Novothny 54'

W 5. minucie Miłosz Kozak nie wykorzystał rzutu karnego (Styrczula obronił).

Podhale Nowy Targ: Maciej Styrczula - Krzysztof Sajak, Marcin Michota, Rastislav Vaclavik (73' Arkadiusz Nowak), Bartłomiej Purcha, Jakub Rubiś (59' Marcinho), Łukasz Seweryn (82' Łukasz Ustupski) , Adrian Kozarzewski, Patryk Duda (59' Mateusz Niedziakłowski), Moustafa Hamed, Piotr Giel (73' Bartosz Kurzeja).

Ruch Chorzów: Jakub Szymański - Andrej Lukić, Łukasz Góra, Maciej Sadlok (59' Szymon Szymański) - Filip Borowski, Mateusz Szwoch (46' Denis Ventura) Nono Delgado, Jakub Myszor (77' Kamil Lipiński) - Bartłomiej Barański, Wojciech Łaski (46' Soma Novothny) - Miłosz Kozak (65' Mohamed Mezghrani).

Żółte kartki: Seweryn, Kozarzewski (Podhale) oraz Lukić, Szwoch, Sadlok, Mezghrani, Ventura (Ruch).

Sędzia: Łukasz Szczech (Warszawa).

Źródło artykułu: WP SportoweFakty