Falstart Manchesteru United. Grali Polacy w Lidze Europy

PAP/EPA / Peter Powell / Mecz Ligi Europy: Manchester United - FC Twente

Manchester United nie wykorzystał atutu własnego stadionu i zremisował 1:1 z FC Twente na początek rywalizacji w Lidze Europy. W środę zagrali Jakub Piotrowski, Tomasz Kędziora i Marcin Bułka.

Manchester United co prawda prowadził w meczu przeciwko FC Twente dzięki strzałowi Christiana Eriksena, ale w drugiej połowie zespół z Holandii zdołał odpowiedzieć golem na 1:1. Na Old Trafford doszło do pierwszego tak dużego zaskoczenia w rozgrywkach.

Jakub Piotrowski wyprowadził jako kapitan zawodników Ludogorca Razgrad na mecz przeciwko Slavii Praga. Goście muszą z zazdrością spoglądać na grę lokalnego rywala Sparty Praga w Lidze Mistrzów, ponieważ tym razem to nie oni dostali się do najbardziej prestiżowego pucharu. W 37. minucie obrona Ludogorca nie poradziła sobie z nieco chaotycznym, ale skutecznym atakiem Slavii. Dzięki strzałowi Mateja Juraska goście mieli przewagę 1:0. Później dołożyli jeszcze bramkę na 2:0.

Tomasz Kędziora zagrał na środku obrony PAOK-u w wyjazdowym meczu z Galatasarayem. Graczom z Salonik udawało się w pierwszej połowie powstrzymać Victora Osimhena, Driesa Mertensa czy Lucasa Torreirę. Koncentracji zabrakło krótko po przerwie Abdulowi Rahmanowi Babie. W 48. minucie pomógł on w zdobyciu prowadzenia gospodarzom trafieniem samobójczym. Nie było to proste zadanie, ale ostatecznie Galatasaray zwyciężył z PAOK-iem 3:1.

Także Marcin Bułka wyszedł w podstawowym składzie. OGC Nice stanął przed teoretycznie trudnym zadaniem, ponieważ mierzył się z Realem Sociedadem. Już w 18. minucie Ander Barrenetxea pozbawił reprezentanta Polski czystego konta strzałem pod poprzeczkę. Ekipa z Nicei otrząsnęła się po mocnym ciosie i później to ona była bliżej zdobycia kompletu punktów. Wyrównała uderzeniem Pablo Rosario i nie wykorzystała rzutu karnego. Mecz zakończył się remisem 1:1.

Piłkarze Lazio wybrali się do Hamburga. Nie odwiedzili w nim jednak żadnego nowego pucharowicza z Bundesligi, a Dynamo Kijów, które po eliminacjach Ligi Mistrzów postanowiło wyprowadzić się z Lublina. Hamburg na razie nie okazał się szczęśliwy dla Dynama. Nie minęła pierwsza połowa i zespół z Ukrainy przegrywał z Biancocelestimi 0:3. Aż dwa gole zdobył stawiający debiutanckie kroki w europejskich pucharach Boulaye Dia.