Ligue 1. Cztery gole w meczu PSG

PAP/EPA / PAP/EPA/MOHAMMED BADRA / Piłkarze PSG wrócili na zwycięską ścieżkę

W Ligue 1 rozpoczęła się 6. kolejka. Po remisie przed tygodnie na zwycięską ścieżkę wrócił mistrz Francji. Piłkarze PSG 3:1 pokonali Stade Rennais.

W 5. serii mistrzowie Francji, piłkarze PSG, zanotowali pierwsze punktowe straty 1:1 remisując z Reims. W piątkowy wieczór paryżanie wrócili na zwycięską ścieżkę. Ich rywalem była drużyna Stade Rennais, która plasuje się w górnej części tabeli.

W spotkaniu gospodarze do bramki rywala trafili już w 3. minucie, ale gol Marquinhosa nie został uznany z uwagi na spalonego. PSG wynik otworzyło po dwóch kwadransach, kiedy Bradley Barcola uderzył precyzyjnie do bramki.

W 58. minucie Kang-In Lee podwyższył wynik, kiedy dopadł do wybitej piłki i po chwili skierował ją do siatki. Minęło dziesięć minut i dublet zaliczył Barcola. Zawodnik po raz kolejny popisał się precyzyjnym strzałem.

Gościom udało się uratować honor. W 73. minucie Arnaud Kalimuendo wykorzystał rzut karny. W końcówce gracze Stade Rennais mogli złapać kontakt bramkowy. Bramka Alidu Seidu została anulowana, sędzia dopatrzył się zagrania ręką.

Paris Saint-Germain - Stade Rennais 3:1 (1:0)
1:0 - Barcola 30'
2:0 - Lee Kang-In 58'
3:0 - Barcola 68'
3:1 - Kalimuendo (k.) 73'

AJ Auxerre - Stade Brestois 29 3:0 (2:0)
1:0 - Owusu 26'
2:0 - Jubal (k.) 37'