Grad goli w Bundeslidze. Prowadzili 3:0, mecz przegrali

PAP/EPA / FOCKE STRANGMANN / Werder zdobył cenne trzy punkty

W niedzielę w Bundeslidze rozegrano dwa spotkania. Nieprawdopodobne rzeczy działy się w potyczce Hoffenheim z Werderem. Gospodarze w 12. minucie prowadzili 3:0, ale spotkanie przegrali.

Nie brakowało emocji w 5. kolejce Bundesligi. Takich zwrotów akcji nie ogląda się w meczach na najwyższych szczeblach zbyt często. Piłkarze Hoffenheim, którzy w sezonie wygrali tylko raz podejmowali, mający swoje problemy, Werder.

Gospodarze kapitalnie weszli w spotkanie i po dwunastu minutach prowadzili 3:0. Po trzech zdobytych golach miejscowi poczuli się zbyt pewnie. Goście dość szybko pozbierali się i jeszcze przed przerwą zdołali doprowadzić do remisu 3:3. W 2. połowie padł tylko jeden gol. Hat trick skompletował Jens Stage.

Sześć bramek padło w drugim spotkaniu. Zamykający tabelę zespół Holstein Kiel w domowej potyczce z Eintrachtem Frankfurt dwukrotnie doprowadzał do remisu. Plasujący się w ścisłej czołówce Bundeslidzi goście w końcu przełamali rywala i wygrywając 4:2 awansowali na pozycję wicelidera.

Holstein Kiel - Eintracht Frankfurt 2:4 (1:1)
0:1 - Marmoush 25'
1:1 - Machino (k.) 31'
1:2 - Matanović 47'
2:2 - Machino 50'
2:3 - Marmoush 65'
2:4 - Tuta 74'

TSG 1899 Hoffenheim - Werder Brema 3:4 (3:3)