Ligue 1. Hat-trick, rozczarowanie w Lens i gra do końca AS Monaco

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Catherine Steenkeste / Na zdjęciu: Przemysław Frankowski rozegrał kolejny mecz w RC Lens

W trzech sobotnich meczach 6. kolejki Ligue 1 padło w sumie sześć bramek. Błysnął przede wszystkim Jonathan David, który ustrzelił hat-tricka w spotkaniu Le Havre AC - Lille (0:3).

Jonathan David po raz kolejny udowodnił, że jest świetnym napastnikiem. To dzięki niemu Lille bez najmniejszych problemów ograło na wyjeździe drużynę Le Havre. Reprezentant Kanady popisał się hat-trickiem i ma już pięć trafień w Ligue 1 w tym sezonie.

Wcześniej odbył się mecz RC Lens - OGC Nice. Tam kibice goli nie zobaczyli, ale gospodarze zachowali status drużyny niepokonanej. W wyjściowym składzie znalazł się Przemysław Frankowski i grał do 78. minuty.

Na koniec dnia rywalizacja przeniosła się do Księstwa. Faworyzowane AS Monaco długo nie potrafiło poradzić sobie z Montpellier. Zanosiło się na drugą w sezonie stratę punktów przez gospodarzy, ale w ósmej minucie doliczonego czasu zwycięskiego gola strzelił Lamine Camara. Pomogło mu szczęście, piłka odbiła się od słupka, ale ostatecznie znalazła się w siatce.

Wyniki:

RC Lens - OGC Nice 0:0

Le Havre AC - Lille OSC 0:3 (0:2) 0:1 Jonathan David 23' 0:2 Jonathan David 35' 0:3 Jonathan David 79'

AS Monaco - Montpellier HSC 2:1 (1:1) 0:1 Rabby Nzingoula 16' 1:1 Folarin Balogun 32' 2:1 Lamine Camara 90+8'