Koniec pięknej serii Polonii Warszawa. Lider zatrzymał rozpędzonych

Instagram / Bruk-Bet Termalica Nieciecza / Bruk-Bet Termalica Nieciecza w rundzie wiosennej w 2024 roku

Bruk-Bet Termalica Nieciecza nie zatrzymuje się w Betclic I lidze. Tym razem wygrał 1:0 z rozpędzoną w ostatnich tygodniach Polonią Warszawa. W innym niedzielnym spotkaniu Miedź Legnica zremisowała 1:1 z Kotwicą Kołobrzeg.

Polonia Warszawa zaliczyła falstart na początku drugiego z rzędu sezonu na zapleczu PKO Ekstraklasy. Drużyna zaczęła seryjnie zwyciężać po rozstaniu z trenerem Rafałem Smalcem. Pierwszą wygraną odniosła pod wodzą Grzegorza Lecha, a następnie kontynuowała passę z Mariuszem Pawlakiem na ławce. W niedzielę przy Konwiktorskiej stawił się dobrze dysponowany od początku rozgrywek lider.

Bruk-Bet zatrzymał Polonię i dzięki zwycięstwu 1:0 ponownie umocnił się na prowadzeniu w wyścigu do PKO Ekstraklasy. Piłkarze z Niecieczy zapewnili sobie wygraną efektownym strzałem Macieja Ambrosiewicza w 67. minucie. Pomocnik huknął pod poprzeczkę i nie dał szans na zatrzymanie piłki Jakubowi Lemanowiczowi. Polonia przez 90 minut oddała tylko jedno uderzenie celne, więc nie dała sobie wielu szans na pokonanie Adriana Chovana.

Także w niedzielę Miedź Legnica zremisowała 1:1 z Kotwicą Kołobrzeg. Oba kluby awansowały w tym tygodniu w Pucharze Polski. Miedź sprawiła sensację i wyeliminowała Raków Częstochowa. Z kolei Kotwica poradziła sobie z ŁKS-em II Łódź. Smaczkiem ligowego spotkania był powrót Ryszarda Tarasiewicza do Legnicy, ponieważ w przeszłości był on trenerem Miedzi.

Na gole trzeba było poczekać aż do przedostatniego kwadransa. Obaj trenerzy trafili ze zmianami, ponieważ do bramek strzelali piłkarze wprowadzeni z ławki rezerwowych. Kotwica prowadziła dzięki trafieniu debiutanta Desire'a Segbe. Nie nacieszyła się jednak zaliczką za długo, ponieważ po zaledwie trzech kolejnych minutach Marcel Mansfeld ustalił wynik na 1:1.