Super rezerwowy Arki Gdynia. Czwarte zwycięstwo z rzędu daje wicelidera

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Mateusz Słodkowski / Na zdjęciu: Arka Gdynia
Getty Images / Mateusz Słodkowski / Na zdjęciu: Arka Gdynia

Piłkarze Arki Gdynia długo testowali cierpliwość swoich kibiców, ale ostatecznie zespół znad morza wygrał z Chrobrym Głogów 2:0 w meczu 11. kolejki Betclic I ligi po dwóch golach rezerwowego Karola Czubaka.

W tym artykule dowiesz się o:

Kluczowa dla losów rywalizacji okazała się 80. minuta, gdy po dośrodkowaniu Przemysława Stolca błąd popełniła defensywa Chrobrego. Rezerwowy Karol Czubak opanował piłkę w polu karnym i pewnym strzałem pokonał Dawida Arndta. Golkiper gości do tego momentu bronił wszystko, co tylko się dało, ale przy uderzeniu Czubaka nie miał żadnych szans.

I wtedy puściło. Arka poszła za ciosem i sześć minut później było już 2:0. Z rzutu wolnego mocno zagrał Marc Navarro, Czubak został trafiony w głowę metr przed bramką i było pozamiatane. Chrobry już się nie podniósł i choć długo zanosiło się na niespodziankę, to ostatecznie gdynianie odnieśli zasłużone zwycięstwo.

Czwarte z rzędu w rozgrywkach Betclic I ligi, a do tego trzeba doliczyć awans do kolejnej rundy Pucharu Polski w środku tygodnia. Imponująco wygląda bilans tymczasowego (podkreślmy) trenera Tomasza Grzegorczyka. Jeśli tak dalej pójdzie, to dyrektor sportowy Veljko Nikitović będzie mógł porzucić poszukiwania nowego szkoleniowca. Bo jeśli coś dobrze funkcjonuje, to po co to zmieniać?

Choć akurat ten mecz był dla Arki bardzo trudny. Gospodarze mieli przewagę od samego początku, natomiast nie przekładało się to na konkrety. Wspomniany Arndt bronił pewnie, ale z drugiej strony nie powiemy, że miał do wyciągnięcia jakieś "setki". Zawodnikom Arki brakowało dokładnego ostatniego podania.

Nosa miał trener Grzegorczyk, bo w 60. minucie z boiska zszedł Hide Vitalucci. Grał dobre spotkanie, był aktywny, dochodził do sytuacji. Nie potrafił ich jednak wykorzystać, a wprowadzony za niego Czubak od razu dał konkrety w postaci dwóch bramek.

Czubak ma już sześć trafień w lidze w sezonie 2024/25, a Arka po wygranej z Chrobrym awansował na drugie miejsce w tabeli. Jakiś czas temu było źle, drużyna była krytykowana za wyniki i styl, ale powoli wszystko wychodzi na prostą.

Arka Gdynia - Chrobry Głogów 2:0 (0:0) 1:0 Karol Czubak 80' 2:0 Karol Czubak 86'

Arka: Damian Węglarz - Przemysław Stolc, Kike Hermoso, Michał Marcjanik, Dawid Gojny - Tornike Gaprindaszwili (70' Kacper Skóra), Alassane Sidibe (88' Michał Rzuchowski), Filip Kocaba, Hide Vitalucci (60' Karol Czubak), Joao Oliveira (69' Marc Navarro) - Szymon Sobczak.

Chrobry: Dawid Arndt - Kacper Tabiś, Albert Zarówny, Mavroudis Bougaidis, Natan Malczuk, Dawid Hanc (66' Jakub Kuzdra) - Patryk Szwedzik (77' Mateusz Ozimek), Robert Mandrysz, Sebastian Bonecki (76' Patryk Mucha), Szymon Bartlewicz (84' Bartosz Biel) - Mateusz Lewandowski (84' Mikołaj Lebedyński).

Żółte kartki: Hermoso, Sidibe (Arka) oraz Zarówny, Kuzdra (Chrobry).

Sędzia: Piotr Rzucidło (Warszawa).

Źródło artykułu: WP SportoweFakty