Real Madryt przełamał się. Piękne gole i dwa problemy w końcówce

PAP/EPA / PAP/EPA/Zipi / Real w meczu z Villarrealem szybko otworzył wynik

Nie było niespodzianki na Santiago Bernabeu. Real Madryt pokonał Villarreal 2:0. Dla "Królewskich" trafiali Federico Valverde i Vinicius Junior.

W tym artykule dowiesz się o:

Real Madryt do meczu z Villarrealem przystępował po dwóch spotkaniach bez wygranej. "Królewscy" najpierw stracili wygraną w końcówce derbów Madrytu, a kilka dni później niespodziewanie przegrali w Lidze Mistrzów z Lille.

Sobotni rywal w La Lidze przegrał do tej pory tylko raz, 1:5 u siebie z Barceloną. W przypadku wygranej gracze Żółtej Łodzi Podwodnej minęliby gospodarzy w tabeli. Mieli jednak problem. Do spotkania przystępowali m.in. bez swojego lidera, kontuzjowanego Ayoze Pereza.

"Królewscy" szybko ustawili sobie rywala. W 9. minucie Luka Modrić zagrał do Federico Valverde, a ten precyzyjnie uderzył przy słupku. Diego Conde wyciągnął się, ale nie był w stanie odbić piłki.

Gracze Żółtej Łodzi Podwodnej mogli wyrównać już trzy minuty później, kiedy po dośrodkowaniu z lewej strony, uderzał Nicolas Pepe. Piłka trafiła w górną część poprzeczki!

W kolejnych minutach na placu gry nie działo się zbyt wiele. Real miał mecz pod kontrolą, a goście nie byli w stanie poważniej zagrozić "Królewskim". Podobnie wyglądało wszystko w 2. części.

Gracze Villarrealu starali się atakować, ale mieli problemy z kreowaniem okazji. W 55. minucie z rzutu wolnego uderzył Alex Baena, piłka otarła się o boczną siatkę. Efektów nie przynosiły przeprowadzane zmiany.

Gospodarze wynik mogli podwyższyć w 70. minucie, kiedy Vinicius Junior uderzył w kierunku bliższego słupka, tuż obok bramki. Trzy minuty później Real zamknął mecz. Kapitalnym strzałem z dystansu popisał się Vinicius. Diego Conde był bez szans na skuteczną interwencję.

Villarreal jeszcze szukał swoich szans, ale nie był w stanie odpowiedzieć. Fanów gospodarzy mógł zaniepokoić fakt, że w końcówce plac gry z urazem barku opuścił Vinicius Junior. Co gorsza, w doliczonym czasie kontuzji kolana doznał Dani Carvajal.

Po wygranej Real zrównał się punktami z Barceloną. Jak odpowiedzą w niedzielę Robert Lewandowski z kolegami?

Real Madryt - Villarreal CF 2:0 (1:0)
1:0 - Federico Valverde 14'
2:0 - Vinicius Junior 73'

Real Madryt: Andrij Łunin - Dani Carvajal, Aurelien Tchouameni, Antonio Ruediger, Ferland Mendy - Federico Valverde, Eduardo Camavinga (71' Eder Militao), Luka Modrić (90+1' Lucas Vazquez) - Jude Bellingham - Kylian Mbappe (71' Rodrygo Goes), Vinicius Junior (79' Arda Guler).

Villarreal CF: Diego Conde - Kiko Femenia, Logan Costa, Raul Albiol (68' Eric Bailly), Sergi Cardona (86' Juan Bernat) - Santi Comesana, Pape Gueye, Dani Parejo (79' Ramon Terrats), Alex Baena - Nicolas Pepe (68' Ilias Akhomach), Thierno Barry (68' Yeremy Pino).

Żółta kartka: Femenia (Villarreal).

Sędzia: Guillermo Cuadra Fernandez.

Źródło artykułu: WP SportoweFakty