Marcin Bułka zatrzymał PSG! Niespodzianka w Ligue 1

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / Na zdjęciu: Ousmane Dembele (z lewej) Donny van de Beek
PAP/EPA / Na zdjęciu: Ousmane Dembele (z lewej) Donny van de Beek

Piłkarze PSG nie zrównali się punktami w Ligue 1 z AS Monaco. Mistrzowie Francji tylko zremisowali na boisku w Nicei 1:1. Dobre zawody rozegrał bramkarz gospodarzy Marcin Bułka.

W tym artykule dowiesz się o:

Piłkarze PSG w Ligue 1 musieli gonić lidera AS Monaco. Początku wyjazdowej potyczki z drużyną Nice mistrzowie Francji nie mogli zaliczyć do udanych. To gospodarze mieli więcej z gry i szukali premierowego gola.

Kilka razy niewiele zabrakło miejscowym do szczęścia. Udało się w 39. minucie, kiedy po dograniu z kornera, piłka została wybita przed pole karne. Dopadł do niej Ali El Abdi i natychmiast uderzył. Piłka po drodze odbiła się jeszcze od obrońcy i wpadła do bramki! Chwilę wcześniej po raz pierwszy w meczu musiał wykazać się Marcin Bułka, który odbił strzał Bruno Mendesa.

Po przerwie goście ruszyli do ataku. W 47. minuty Polak w bramce gospodarzy kolejny raz uratował zespół. Pięć minut później Bułka niewiele mógł zdziałać. Mendes uderzył z dystansu. Płaski strzał odbił się od obrońcy. Bramkarz nie był w stanie odbić piłki.

Paryżanie starali się pójść za ciosem. W 54. minucie głową uderzał Marquinhos, piłka trafiła w słupek. W odpowiedzi, pięć minut później, obrońca PSG omal wślizgiem nie pokonał własnego bramkarza.

Żadna z drużyn nie zadowalała się remisem. Piłkarze szukali zwycięskiego gola. W 75. minucie groźny strzał oddał Vitinha. Bułka z problemami, piłkę ostatecznie złapał.

W końcówce wyraźną przewagę uzyskali mistrzowie Francji, ale mieli problemy z kreowaniem okazji. Marcin Bułka musiał być czujny, do interwencji nie był zmuszony. Dopiero w 85. minucie Polak złapał trudny strzał Ousmane Dembele. Z kolei cztery minuty później próbę Vitinhii.

Piłkarze Nice do końca dowieźli cenny remis. Gracze PSG zapłacili za to, że przez większą część spotkania pozwalali gospodarzom na zbyt wiele.

OGC Nice - Paris Saint-Germain 1:1 (1:0) 1:0 - Ali El Abdi 39' 1:1 - Nuno Mendes 52'

OGC Nice: Marcin Bułka - Y. Ndayishimiye (56' Antoine Mendy), Moise Bombito, Dante - Jonathan Clauss, Tanguy Ndombele (88' Pablo Rosario), Hichem Boudaoui, Ali El Abdi - Mohamed-Ali Cho (76' Sofiane Diop), Evann Guessand (88' Badredine Bouanani), Jeremie Boga (76' Youssoufa Moukoko).

PSG: Gianluigi Donnarumma - Achraf Hakimi, Marquinhos, Willian Pacho, Nuno Mendes - Warren Zaire-Emery (71' Vitinha), Joao Neves, Fabian Ruiz (78' Marco Asensio) - Ousmane Dembele, Randal Kolo Muani (46' Kang-In Lee), Bradley Barcola.

Żółte kartki: Boudaoui (Nice) oraz Hakimi, Marqunihos (PSG).

Sędzia: Jerome Brisard.

* * * Olympique Lyon - FC Nantes 2:0 (1:0) 1:0 - Tagliafico 22' 2:0 - Pallois (sam.) 54'

Stade Brestois 29 - Le Havre AC 2:0 (1:0) 1:0 - Ajorque 12' 2:0 - Salah 90+2'

Stade de Reims - Montpellier HSC 4:2 (2:1) 1:0 - Munetsi 6' 2:0 - Nakamura 25' 2:1 - Nordin 37' 3:1 - Diakite 57' 3:2 - Nordin 90+1' 4:2 - Teuma (k.) 90+3'

RC Strasbourg Alsace - RC Lens 2:2 (1:2) 0:1 - Nzola 5' 1:1 - Sylla 18' 1:2 - Diouf 44' 2:2 - Diarra (k.) 60'