Grał drugi przeciwnik Jagiellonii. Mecz ze zwrotem akcji

Zdjęcie okładkowe artykułu: Instagram / tnsfc / Mecz eliminacji Ligi Europy: New Saints FC - CS Petrocub
Instagram / tnsfc / Mecz eliminacji Ligi Europy: New Saints FC - CS Petrocub

Petrocub, który po przerwie reprezentacyjnej zagra z Jagiellonią Białystok, poniósł wysoką porażkę na starcie Ligi Konferencji. Choć jako pierwszy strzelił gola, to oberwał aż 1:4 od Pafos FC.

Jagiellonia Białystok zadebiutowała w zreformowanej Lidze Konferencji na Stadionie Parken i zwyciężyła 2:1 z FC Kopenhaga.

Po przerwie reprezentacyjnej Jagiellonia zagra na własnym stadionie z Petrocub Hincesti. Klub, który zdetronizował Sheriffa Tyraspol w lidze mołdawskiej, startował na Stadionie Zimbru w Kiszyniowie. Jego przeciwnikiem był cypryjski Pafos FC.

Początek meczu był jeszcze ospały. Na konkretne przyspieszenie było stać zawodników z Mołdawii. W 26. minucie Teodor Lungu pokonał bramkarza Pafos FC strzałem z rzutu karnego. Co prawda kopnął piłkę w tym samym kierunku, w którym rzucił się przeciwnik, ale nie pozwolił na wykonanie skutecznej interwencji.

Nie zakończyła się pierwsza połowa i Pafos FC odwrócił wynik na 2:1. Joao Correia doprowadził do remisu strzałem w sytuacji sam na sam z bramkarzem po podaniu Ivana Sunjicia, a w 37. minucie było efektowne uderzenie zza pola karnego za kołnierz bramkarza Petrocubu. Ponownie ostatnie podanie wykonał Ivan Sunjić.

Drużyna z Cypru już nie zwolniła, a najskuteczniejszym zawodnikiem meczu w Kiszyniowie został Joao Correia. W 53. minucie skompletował on dublet i dołożył gola na 3:1. Spokojnie ominął bramkarza po przytomnym podaniu Jonathana Silvy. W 82. minucie był jeszcze gol zmiennika Moustaphy Name na 4:1.

Mecz Jagiellonii z Petrocubem rozpocznie się 24 października o godzinie 18:45.

Petrocub Hincesti - Pafos FC 1:4 (1:2) 1:0 - Teodor Lungu (k.) 26' 1:1 - Joao Correia 33' 1:2 - Jaja 37' 1:3 - Joao Correia 53' 1:4 - Moustapha Name 82'

Petrocub: Silivu Smalenea - Ion Jardan, Ion Bors (76' Boubacar Diallo), Manuel Nana Agyemang (54' Vasile Jardan), Sergiu Platica - Vladimir Ambros (63' Dumitru Demian), Donalio Melachio Douanla, Dan Puscas (76' Guilherme Matheus) - Marin Caruntu (63' Wszewołod Nichajew), Teodor Lungu, Mihai Lupan

Pafos: Ivica Ivusić - Joao Correia (70' Moustapha Name), Derrick Luckassen, David Goldar, Jonathan Silva - Ivan Sunjić (85' Leo Natel) - Jaja (60' Domingos Quina), Muamer Tanković (85' Marios Ilia), Vlad Dragomir, Bruno - Jairo (60' Anderson Silva)

Żółte kartki: Jardan (Petrocub) oraz Name, Silva (Pafos)

Sędzia: Mikkel Redder (Dania)