Trudy terminarza niestraszne Wieczystej Kraków

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: radość piłkarzy Wieczystej Kraków

Kolejne zwycięstwo Wieczystej Kraków w Betclic II lidze. Po wygranej 2:0 z Wisłą Puławy wskoczyła nawet na pierwsze miejsce w tabeli. W piątek zatriumfowali również piłkarze Skry Częstochowa.

Wieczysta Kraków zmagała się z trudami terminarza, ponieważ rozegrała mecz zaległy również we wtorek. Nie potknęła się jednak ani w środku tygodnia, ani w rozpoczynającym weekend pojedynku z Wisłą Puławy. Podopieczni Sławomira Peszki są rozpędzeni w Betclic II lidze i bezpośrednio po podbiciu Puław znaleźli się na pierwszym miejscu w tabeli. Wyprzedzić Wieczystą może tylko Polonia Bytom, która w niedzielę podejmie KKS 1925 Kalisz.

Beniaminek z Krakowa doprowadził do wyniku 2:0 w Puławach w niespełna kwadrans. Jak się okazało, mocne wejście w mecz zapewniło Wieczystej komplet punktów. Do bramki Jana Szpaderskiego strzelali latynosi Manuel Torres i Joan Roman. Już w końcówce czerwoną kartkę, będącą konsekwencją dwóch żółtych, zobaczył Dani Sandoval.

W piątek rozegrano dwa mecze w Betclic II lidze. Także drugi zakończył się wynikiem 2:0, ale na tym podobieństwa się kończą. W Częstochowie lepsi byli gospodarze - Skra i strzelili oni oba gole Chojniczance w drugiej połowie.

Ostatnia drużyna w tabeli wywalczyła rzut karny w 68. minucie. Pierwsze uderzenie Maksymiliana Stangreta obronił jeszcze Damian Primel, ale niebawem Piotr Nocoń zdołał strzelić na 1:0. Skra przyczaiła się w obronie i odparła wszystkie ataki Chojniczanki. W 83. minucie Jakub Niedbała dołożył gola na 2:0 i zagwarantował komplet punktów.

12. kolejka Betclic II ligi:

Wisła Puławy - Wieczysta Kraków 0:2 (0:2) 0:1 - Manuel Torres 8' 0:2 - Joan Roman 14'

Skra Częstochowa - Chojniczanka 2:0 (0:0) 1:0 - Piotr Nocoń 68' 2:0 - Jakub Niedbała 83'