Popis Miedzi Legnica w pierwszej połowie. Było po niej pozamiatane

Instagram / Miedź Legnica / Miedź Legnica w rundzie jesiennej w 2023 roku

Miedź Legnica zdemolowała Wartę Poznań już w pierwszej połowie meczu Betclic I ligi. Drużyna Ireneusza Mamrota strzeliła w niej cztery gole, a ostatecznie pokonała 4:1 spadkowicza z PKO Ekstraklasy.

Skuteczność Miedzi Legnica w poprzednim, zremisowanym 1:1 meczu z Kotwicą Kołobrzeg pozostawiała dużo do życzenia. Piłkarze Ireneusza Mamrota nastawili celowniki przed kolejnym pojedynkiem przeciwko Warcie Poznań w Grodzisku Wielkopolskim. Już w pierwszej połowie praktycznie zapewnili sobie komplet punktów.

Kanonada Miedzi rozpoczęła się w 4. minucie. Ledwo rozpoczęło się spotkanie, a goście już wykorzystali ospałość w obronie Warty. Kamil Antonik popisał się widowiskowym rajdem zakończonym strzałem do bramki. W 17. minucie Marcel Mansfeld zdobył bramkę w drugim spotkaniu z rzędu. Zdecydował się na uderzenie zza pola karnego, a w zmyleniu Jędrzeja Grobelnego pomógł rykoszet.

Legniczanie nie zwolnili. W 26. minucie Iwo Kaczmarski podwyższył wynik już na 3:0 strzałem z ostrego kąta po podaniu z prawego skrzydła Jacka Podgórskiego. W 39. minucie było praktycznie "po zawodach", ponieważ Michael Kostka uderzył na 4:0, wykonując dobitkę strzału Benedika Mioca, który odbił się od słupka. Warta ponownie miała pecha, ponieważ nieszczęśliwie interweniował Wiktor Pleśnierowicz.

Poznaniacy zdołali w drugiej połowie zdobyć gola honorowego. W 72. minucie Rafał Adamski wykorzystał dośrodkowanie Shuna Shibaty z prawego skrzydła. Napastnik strzelił mocno na 1:4 i nieco poprawił bardzo niekorzystny wynik dla Warty. Na więcej podopiecznych Piotra Klepczarka nie było stać i komplet punktów pojechał do Legnicy.

Warta Poznań - Miedź Legnica 1:4 (0:4)
0:1 - Kamil Antonik 4'
0:2 - Marcel Mansfeld 17'
0:3 - Iwo Kaczmarski 26'
0:4 - Michael Kostka 39'
1:4 - Rafał Adamski 72'

Warta: Jędrzej Grobelny - Kacper Przybyłko (46' Tomasz Wojcinowicz), Wiktor Pleśnierowicz, Iwajło Markow, Kacper Michalski, Shun Shibata (81' Damian Gąska), Michał Kopczyński (46' Jurij Tkaczuk), Bartosz Szeliga, Maciej Żurawski (46' Rafał Adamski), Jakub Kiełb (46' Filip Waluś), Maciej Firlej

Miedź: Jakub Wrąbel - Michael Kostka, Adnan Kovacević, Bartosz Kwiecień (70' Amar Drina), Mateusz Grudziński, Jacek Podgórski (76' Damian Michalik), Juliusz Letniowski (62' Chuca), Iwo Kaczmarski, Benedik Mioc (76' Kamil Drygas), Kamil Antonik (62' Bartosz Bida), Marcel Mansfeld