Popis napastnika Interu Mediolan. Trzech Polaków zagrało w meczu Serie A

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / Matteo Bazzi / Mecz Serie A: Inter Mediolan - Torino FC
PAP/EPA / Matteo Bazzi / Mecz Serie A: Inter Mediolan - Torino FC

Nie było problemu z wybraniem najlepszego piłkarza meczu Interu Mediolan z Torino FC. Marcus Thuram strzelił hat-tricka i zapewnił Nerazzurrim zwycięstwo 3:2. Na boisku pokazali się Piotr Zieliński, Sebastian Walukiewicz oraz Karol Linetty.

Na zakończenie sobotniego grania w lidze włoskiej zmierzyli się Inter Mediolan i Torino FC. Kluby sąsiadowały w tabeli i miały po 11 punktów przed pierwszym gwizdkiem. W ich bilansie były trzy zwycięstwa, dwa remisy i porażka. Na wygranego w bezpośrednim pojedynku czekała pozycja wicelidera za plecami tylko SSC Napoli.

Trener Torino postawił na dwóch Polaków. W obronie wyszedł Sebastian Walukiewicz, a w drugiej linii Karol Linetty. Dla obu Polaków był to powrót do jedenastki po nieobecności w poprzednim, przegranym 2:3 meczu z Lazio.

Tylko jeden Polak został na ławce rezerwowych. Był nim Piotr Zieliński, który rozpoczyna tylko mecze Interu w Lidze Mistrzów. Polak grał od początku przeciwko Manchesterowi City i Crvenej Zvezdzie Belgrad, ale w Serie A pozostaje mu drugoplanowa rola.

Już w 21. minucie Torino skomplikowało sobie mecz. Konkretnie zrobił to Guillermo Maripan, który zobaczył czerwoną kartkę za brutalny faul na Marcusie Thuramie. Matteo Marcenaro zmienił napomnienie na wykluczenie po zobaczeniu powtórek. Gorąco oburzał się trener Simone Inzaghi i doprosił się usunięcia Chilijczyka z boiska.

Jedenastu Nerazzurrich strzeliło gola dziesięciu rywalom niedługo po czerwonej kartce. W 25. minucie Marcus Thuram zdobył prowadzenie 1:0. Przeskoczył dwóch przeciwników i główkował po dośrodkowaniu Alessandro Bastoniego. Vanja Milinković-Savić nawet nie pozorował interwencji i odprowadził piłkę wzrokiem.

Wszystko układało się po myśli Interu. Do przewagi dołożył gola na 2:0 w 35. minucie. Ponownie cieszył się Marcus Thuram i nawet po asyście tego samego zawodnika Alessandro Bastoniego. Francuz radził sobie swobodnie w powietrzu z Saulem Coco oraz Adamem Masiną.

Torino nie dało się jeszcze pogrzebać i odpowiedziało golem na 1:2 w 36. minucie. Duvan Zapata i Gvidas Gineitis powalczyli na połowie przeciwnika, dzięki czemu zabrali piłkę nieostrożnym Nerazzurrim. Litwin posłał podanie w uliczkę między obrońców Interu, a Kolumbijczyk pokonał Yanna Sommera strzałem z bliska pod poprzeczkę.

Odzyskanie dwubramkowego prowadzenia zajęło zawodnikom Interu trochę czasu, ale zrobili to. W 60. minucie Marcus Thuram świętował zdobycie pierwszego hat-tricka w barwach klubu z Mediolanu. Wykonał on dobitkę strzału Lautaro Martineza, który został beznadziejnie odbity przez Vanję Milinkovicia-Savicia. W 68. minucie Francuz zszedł z boiska i został pożegnany gorącą owacją z trybun, a w 77. minucie wszedł Piotr Zieliński za Hakana Calhanoglu.

Na boisku byli trzej Polacy i zobaczyli oni stamtąd gola na 2:3 dla Torino. Nikola Vlasić strzelił z rzutu karnego do bramki, a piłka przedarła się po palcach Yanna Sommera. Jedenastka została przyznana gościom po kolejnej niezdarności Interu i faulu Hakana Calhanoglu na Adamie Masinie.

Po przerwie reprezentacyjnej Inter spotka się w meczu pucharowiczów z AS Romą. Do konfrontacji dojdzie na Stadio Olimpico. Torino FC ponownie powalczy na wyjeździe, tym razem z Cagliari Calcio.

Inter Mediolan - Torino FC 3:2 (2:1) 1:0 - Marcus Thuram 25' 2:0 - Marcus Thuram 35' 2:1 - Duvan Zapata 36' 3:1 - Marcus Thuram 60' 3:2 - Nikola Vlasić (k.) 87'

Inter: Yann Sommer - Yann Aurel Bisseck (46' Benjamin Pavard), Francesco Acerbi, Alessandro Bastoni (82' Stefan de Vrij) - Matteo Darmian (69' Denzel Dumfries), Davide Frattesi, Hakan Calhanoglu, Henrich Mchitarjan (77' Piotr Zieliński), Federico Dimarco - Lautaro Martinez, Marcus Thuram (68' Mehdi Taremi)

Torino: Vanja Milinković-Savić - Sebastian Walukiewicz, Saul Coco, Guillermo Maripan - Valentino Lazaro (62' Ivan Ilić), Karol Linetty, Samuele Ricci (83' Nikola Vlasić), Gvidas Gineitis (62' Mergim Vojvoda), Marcus Pedersen - Che Adams (32' Adam Masina), Duvan Zapata (84' Yann Karamoh)

Żółte kartki: Bisseck (Inter) oraz Linetty, Walukiewicz (Torino)

Czerwona kartka: Guillermo Maripan (Torino) /21' - za faul/

Sędzia: Matteo Marcenaro